Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będzie kontynuacja Pociągu do Kultury w II edycji MBO?

Niedawno wystartował Pociąg do Kultury, czyli cieszyński projekt, który był jednym ze zwycięzców I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Aktualnie pociągiem można bezpłatnie wrócić z różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Pomysłodawcy projektu nie osiadają jednak na laurach i walczą o kontynuację projektu.

 Po ocenie merytorycznej 142 wniosków nadesłanych w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (MBO) na listę projektów dopuszczonych do głosowania trafiło 90 inicjatyw, wśród nich znalazł się Pociąg do Kultury II, czyli kontynuacja zwycięskiego projektu z zeszłorocznej edycji - To jest ten moment! Oficjalnie możemy ogłosić to, że do II edycji MBO zgłosiliśmy kontynuację "Pociągu do Kultury" , czyli "Pociąg do Kultury II". Przed weekendem, na stronie www.bo.slaskie.pl została opublikowana lista z projektami dopuszczonymi do głosowania – poinformowali pomysłodawcy „Pociągu” w mediach społecznościowych.

W II edycji MBO do rozdysponowania jest 10 mln złotych, w tym 2,5 mln na zadania w puli wojewódzkiej oraz 7,5 mln zł na zadania w pulach podregionalnych Pociąg do Kultury to zadanie w puli wojewódzkiej. Zadanie ma być kontynuacją poprzedniej edycji, kupując bilet „tam” po okazaniu biletu na odpowiednie wydarzenie kulturalne, bilet powrotny można będzie otrzymać gratis. Szacunkowy koszt zadania to 241 tysięcy złotych. Głosowanie rozpocznie się 9 września i potrwa 2 tygodnie.

O trwającej edycji Pociągu do kultury pisaliśmy tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: