Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gdzie dojedziesz pociągiem do kultury?

Od 15 lipca 2020 można korzystać z oferty „Pociąg do kultury”, czyli jednego ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Zadanie miało swój początek w Cieszynie, nadolziańskie miasto znalazło się również na liście miejsc, gdzie można dojechać z darmowym powrotem, oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków.

Projekt „Pociąg do kultury” to inicjatywa dzięki której każda zainteresowana osoba, która zdecydowała się na dojazd na wydarzenie kulturalne Kolejami Śląskimi, może otrzymać bezpłatny bilet powrotny - Wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek wymienionych poniżej w wersji elektronicznej lub papierowej oraz bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam” – wyjaśniają Koleje Śląskie na swojej stronie internetowej. Oferta obowiązuje od 15 lipca do 31 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania puli środków. Bezpłatne przejazdy ograniczają się do relacji, których trasa nie wybiega poza obszar Województwa Śląskiego, tj. m.in. do Zakopanego.

Na liście instytucji, których bilet wstępu uprawnia do otrzymania bezpłatnego biletu powrotnego, znajdują się muzea, ośrodki kultury, teatry, kina, filharmonie i galerie sztuki. W programie bierze udział m.in. Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie, cieszyńskie Muzeum Drukarstwa, Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Muzeum Ustrońskie, skoczowskie Muzeum im. Gustawa Morcinka, cieszyńska Galeria Uniwersytecka, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu i wiele innych instytucji, zarówno z rejonu Śląska Cieszyńskiego, jak i całego województwa. Szczegółowe informacje dostępne tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: