Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Barszcz Sosnowskiego i martwa sarna. Interwencje SM Cieszyn

Może powodować zapalenie skóry, pęcherze. Jest objęty prawnym zakazem uprawy, rozmnażania i sprzedaży na terenie Polski. Barszczu Sosnowskiego dotyczyła jedna z interwencji Straży Miejskiej w Cieszynie. Szkodliwa roślina rosła na ul. Kasprowicza. Strażnicy Miejscy interweniowali też na ul. Orzeszkowej, gdzie znaleziono martwą sarnę.

Niebezpieczną roślinę zauważono na ul. Kasprowicza w Cieszynie: - W dniu 24.06.2015r patrol Straży Miejskiej interweniował na ul. Kasprowicza w związku ze zgłoszeniem o barszczu Sosnowskiego. Szkodliwe właściwości rośliny ujawniają się w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza. U ludzi powodują zapalenie skóry i powstawanie pęcherzy. Straż Miejska w Cieszynie, zwraca uwagę na obowiązek wykaszania przez właścicieli posesji, rosnącego na terenach zielonych niebezpiecznego barszczu Sosnowskiego – podają na swojej stronie funkcjonariusze SM.

To nie jedyna interwencja strażników w ostatnim czasie - W dniu 23.06.2015 r Dyżurny KSM otrzymał informację o martwej sarnie znajdującej się na ul. Orzeszkowej. Po przybyciu na miejsce patrolu SM informacja potwierdziła się, martwe zwierze leżało na chodniku. Interweniujący strażnicy wezwali pracownika schroniska dla zwierząt, który zabrał martwą sarnę do utylizacji – informują strażnicy.

red.

źródło: OX.PL/SM Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-06-26 18:20:37
krissek: Sugeruję spojrzeć w okno jadąc S1 na odcinku między Stacją \'Bocian\' (na wylocie ze Skoczowa) a Świętoszówką-obu stronach drogi widać olbrzymie okazy Barszczu-ktoś powinien się tym konkretnie zająć
2015-06-29 12:52:06
franja: biedna sarenka, ktoś ją musiał potrącić; ciekawe z jaka prędkością jechał po tej ulicy skoro taka strata;
2015-06-29 13:55:59
Hubert1: Sarenkę zagryzły psy....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: