Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apel w sprawie osób bezdomnych

Niskie temperatury są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia szczególnie dla osób bezdomnych. Urząd Miejski w Cieszynie zwraca się do mieszkańców Cieszyna z apelem o informowanie właściwych służb i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o wszystkich zauważonych przypadkach zagrażających życiu osób bezdomnych.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, strażnicy miejscy oraz policjanci  kontrolują miejsca na terenie Cieszyna, w których zazwyczaj koczują osoby bezdomne. Informują ich o możliwościach uzyskania pomocy, a do potrzebujących wzywają pomoc medyczną. - W związku z trwającym ochłodzeniem i intensywnymi opadami śniegu zwracamy się do mieszkańców CIESZYNA z apelem o informowanie właściwych służb i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o wszystkich zauważonych przypadkach przebywania osób bezdomnych, koczujących w miejscach nieogrzewanych, jak również wszystkich tych, których zachowanie może wskazywać na konieczność udzielania pomocy medycznej lub socjalnej. – apelują urzędnicy.

Wystarczy tylko jeden telefon by uratować komuś życie. Poinformujmy:

  • dyżurnego Straży Miejskiej – tel.33 8579 400
  • dyżurnego Komendy Powiatowej Policji – tel. 33 8516 200
  • pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej- tel. 33 4794 925
  • Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego- tel. 33 4794 366
  • pracownika Schroniska Centrum Edukacji Socjalnej- ul. Kasztanowa 8- tel. 33 8514 430

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-10 18:23:06
bronek91: Apelujemy do wszelkich osób bez dachu nad głową, o niespożywanie w okresie chłodów wszelkiego rodzaju używek i udanie do się do miejsc świadczących bezpłatnie odpowiednie usługi. Nie jest to w żaden sposób chwilowe ograniczanie jakiejkolwiek wolności. Natomiast co po poczuciu tej wolności, skoro wszystko można stracić w wyniku zgonu.
2019-01-11 00:20:04
krokusik: @bronek91 - Trochę poszalałeś. Jeśli ktoś nie ma dachu nad głową, jest głodny, czy na kacu to chyba nie siedzi przed laptopem i czyta twoje wypociny na portalu OX. Zamiast APELOWAĆ to trzeba do nich wyjść, pogadać, przedstawić jakieś przyszłościowe rozwiązania. Ja nie jestem aż takim samarytaninem, ale Ty? Autor tak chwalebnego wpisu? Bierz laptop i wio z krucjatą.
2019-01-11 08:51:55
bronek91: krokusik nie musi siedzieć, tym bardziej przed laptopem, nie musi nawet czytać żadnych wypocin, zwłaszcza moich. krokusik a jak myślisz, dlaczego odniosłem się do pojęcia „wolności”?. krokusik proponuję Ci się zainteresować każdą sferą przestrzeni miejskiej, a nie przechodzić obok i udawać, iż nic się nie widzi. A Ty ostatnio kupiłeś lub przekazałeś coś osobie bezdomnej lub przynajmniej podającej się za bezdomną? Jakie z zasady padają odpowiedzi na pytanie, iż są ośrodki pomocy?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: