Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policyjne patrole narciarskie na stokach

W czasie ferii zimowych, które dla wszystkich województw trwają łącznie 6 tygodni na terenie kilkunastu stacji narciarskich w Beskidzie Śląskim i Żywieckim będzie pełniona policyjna służba patroli narciarskich.

W kilku województwach ferie zimowe rozpoczną się już 14 stycznia, a od najbliższej soboty w naszym województwie służbę na stokach pełnić będzie 60 policjantów ze stanu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, oddziału prewencji w Katowicach oraz pododdziału antyterrorystycznego.  Patrole narciarskie będą czuwać nad bezpieczeństwem na stokach. -  Patrole narciarskie mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na stokach narciarskich i terenach przyległych, reakcję na popełniane przestępstwa i wykroczenia zaistniałe w rejonach pełnienia służby, podejmowanie interwencji wobec osób naruszających przyjęte zasady zachowań na stokach narciarskich ujęte w regulaminach obiektów, podejmowanie interwencji wobec narciarzy i innych osób będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, udzielanie pomocy ratownikom GOPR w ratowaniu życia i zdrowia ofiarom wypadków w górach. – informują mundurowi. Policyjne patrole narciarskie dbają o bezpieczeństwo na stokach już od kilkunastu lat. - Policyjne patrole narciarskie realizują przede wszystkim zadania prewencyjne, m.in. zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby zachowujące się podejrzanie, zwracają uwagę na kulturę jazdy na stoku oraz zachowanie w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad. – dodają policjanci.

red.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-11 09:39:36
wyśmienity cwaniaczek: no tak ,widziałem wczoraj takiego jednego policmajstra na deskach ---:) prawie pługiem zjeżdzał :):) oferma jakaś za karę pewnie na dyżur wysłana :):):):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: