Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Antynarkotykowa konferencja

Wczoraj (17.10) w Czeskim Cieszynie odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym metodom profilaktyki antynarkotykowej. W spotkaniu wzięły udział polskie i czeskie służby mundurowe.

Wczoraj w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie odbyło się spotkanie czeskich strażników miejskich i policjantów z miast biorących udział w projekcie „Revolution Train”. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni cieszyńscy policjanci z wydziału prewencji wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie mł. insp. Jackiem Bąkiem. Podczas spotkania został zaprezentowane projekt „Revolution Train” – pociąg antynarkotykowy.

Na początku konferencji pomysłodawca przedsięwzięcia i przedstawiciel Fundacji Nové Česko Paweł Tuma omówił założenia i dalsze etapy projektu. Następnie przedstawił pierwsze efekty oddziaływania tej metody profilaktyki wśród dzieci i młodzieży w Czechach. Kolejnym etapem był panel dyskusyjny, w którym partnerzy projektu wymienili się uwagami i spostrzeżeniami na temat nowego programu prewencyjnego.

Następnie spotkanie zostało przeniesione z  siedziby urzędu na dworzec kolejowy w Czeskim Cieszynie. Tam na jednym z peronów stał pociąg „Revolution Train”. Pociąg składa się z sześciu wagonów o zaciemnionych oknach. Cały skład jest pomalowany szarą farbą. Wewnątrz wagonów znajdują się pomieszczenia zaadaptowane na sale do projekcji filmów 5D oraz wiernie odtworzone miejsca, które można zobaczyć podczas filmu. To między innymi bar, miejsce wypadku, więzienna cela, pokój zatrzymań itd. Przechodząc po kolei wszystkie etapy projekcji każdy poznał historię młodych ludzi uzależnionych od narkotyków. Na zakońćzenie spotkania koordynator projektu przekazał, że będzie czynił starania, aby w niedalekiej przyszłości pociąg antynarkotykowy przychechał również do Polski.

Wczorajszy pokaz był ostatnim, jaki zaprezentowano na dworcu w Czeskim Cieszynie. Od 18 do 21 października pociąg będzie stacjonował w Hawierzowie.

red.

źródło: mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: