Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Aktywność turystyczna bez barier

Każdy mieszkaniec uważa, że jego kraj jest najpiękniejszym miejscem do życia i odpoczynku. Polska, która ciągnie się od Bałtyku przez Mazowsze, Małopolskę do Tatr, Beskidów czy Karkonoszy zaprasza nas do ich odwiedzania przez cały rok. Na terenie całego kraju coraz częściej wśród osób uprawiających turystykę pieszą możemy spotkać osoby z niepełnosprawnościami.

 

Turystyka piesza to głównie piesze wycieczki po zróżnicowanych ścieżkach, terenach i krainach. To niezwykle popularne zajęcie ma wiele zalet. Jest nie tylko tanią formą aktywności, ale może pozwolić sobie na nią każdy, kto dysponuje względnie dobrą kondycją fizyczną. W naszym kraju znajdziemy dziesiątki miejsc i szlaków, które nadają się na piesze zwiedzanie. Ich długość i stopień zaawansowania można bardzo łatwo dopasować do swoich własnych potrzeb i możliwości. Turystykę pieszą można uprawiać praktycznie w każdych warunkach i we wszystkich miejscach w kraju. Z powodzeniem można samemu ustalać sobie trasy lub w razie potrzeby korzystać z form turystyki zorganizowanej.

Z myślą o takiej formie rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami Stowarzyszenie "Dobrze, że Jesteś" z Istebnej rozpoczyna projekt „Aktywność Turystyczna Bez Barier”. Projekt jest skierowany do osób dorosłych z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów z terenu pięciu miejscowości naszego powiatu: Istebnej, Koniakowa, Jaworzynki, Wisły oraz Ustronia.

- Projekt „Aktywność turystyczna bez barier” daje możliwość by podjąć aktywność turystyczną, wyjść na zewnątrz, zintegrować się z innymi osobami z pobliskich miejscowości i zobaczyć różne sposoby funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami – informują organizatorzy z „Dobrze, że jesteś”.

W programie Stowarzyszenie proponuje m.in. prelekcje, WYCIECZKI na Czantorię, Skrzyczne, Trójstyk oraz inne ciekawe miejsca w naszych Beskidach. Obecnie zakończył się nabór osób dorosłych z niepełnosprawnościami i wkrótce grupa wyruszy na zdobycie pierwszego szczytu w naszym regionie. Będziemy śledzić poczynania tej grupy turystów i informować o postępach naszych czytelników.

Andrzej Koenig

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-22 10:14:59
Marx.: No właśnie, o wycieczkach. To ciekawe, że niemiecka policja bez problemów radzi sobie z polskim kibolstwem. Dostał po prostu dziad po pysku i nokaut. A u nas się jakoś nie daje tej hołoty spacyfikować.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: