Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

(Aktualizacja) 46. przypadek śmiertelny w regionie. Raport sanepidu

Z raportu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie wynika, że w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 zmarł mieszkaniec gminy Skoczów.

Szczegóły nie są jeszcze znane - swoich danych nie podały jeszcze ani wojewódzki sanepid, ani Ministerstwo Zdrowia.

W naszym regionie wzrosła też liczba osób ze stwierdzonym zakażeniem (o 4), skierowanych na kwarantannę (121), objętych nadzorem epidemiologicznym (18) oraz hospitalizowanych (2). Jeden mieszkaniec powiatu otrzymał negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa, po przebytej chorobie.

Aktualizacja

Zmarły to 63-letni mężczyzna - wynika z informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia. Co więcej, w całym kraju odnotowano 600 przypadków stwierdzonych zakażeń:

Duża liczba osób skierowanych na kwarantannę w gminie Zebrzydowice (57) wynika z faktu, iż w szkole odnotowano 1 przypadek zakażenia.  Jedna z klas w szkole podstawowej w Kaczycach będzie objęta nauczaniem zdalnym. Odwołano też spotkania rodziców - link.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-16 11:22:16
krzysztof.mm: "Szpitale dostają właśnie sprowadzone z Korei Południowej testy na koronawirusa, które resort kupił w kwietniu za 15 milionów dolarów. Z dokumentu, do którego dotarł tvn24.pl wynika, że nie zostały one zgłoszone do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Według naszych rozmówców ze szpitali, do których dotarły testy, nie nadają się one do użycia na oddziałach ratunkowych, jak zaleca resort zdrowia."
2020-09-16 11:48:19
Vito: Krzysztofie a powiedzieli czemu się nie nadają? Ten twój wpis tocs a'la słyszałem jak ktoś mówił że słyszał... Resort zdrowia sam przecież przyznał że te testy to coś jak te co czesi kupili. Wiarygodność 50%, ale dali je żeby szpitale miały cokolwiek do szybkiego diagnozowania. Pytanie tylko po co diagnozowac jeśli nie ma objawów. Czeski premier babis apeluje do Czechów żeby nie robili testów jeśli nie muszą.
2020-09-16 15:51:26
666: Panowie, spokojnie. Niedługo przejdzie ustawa, mówiąca wprost o niekaraniu urzędników za łamanie prawa, więc za respirator będzie służyć pompka rowerowa z Aliexpresu, a testy będą robione on line.
2020-09-16 17:33:08
koszor: PCR też jest negowane przez wielu lekarzy, ale show must go on, więc ciągną ten cyrk dalej. Fachowcy mówią to, co każą im ci, którzy im płacą.
2020-09-16 17:39:05
Andrzej Dupa: Jeszcze mafia nie zginęła póki PiS u władzy!
2020-09-17 00:15:51
acid: 666 Całkowita racja a to dopiero początek ustaw które sobie uchwalą. Rządy dyktatorskie i władzę absolutną.Lecz teraz tylko jedno COVID-19
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: