Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Akcja SMOG

W środę (17.07.2019) w całym kraju policjanci przeprowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Na drogach pojawi się około 5 tysięcy policjantów. Będą czuwać nad porządkiem i bezpieczeństwem, zwracając uwagę na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym. Szczególnie te stanowiące główne przyczyny wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

To nie wszystko. W ramach tej akcji przeprowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne, pod nazwą „SMOG”, mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. - W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonywać wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy – informuje policja.

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: