Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W szkołach miejsc nie zabraknie

Powiat Cieszyński informuje o zakończonym pierwszym etapie rekrutacji do liceów, techników oraz szkół branżowych pierwszego stopnia. Chociaż nie wszyscy się dostali tam, gdzie chcieli - miejsc w pozostałych szkołach nie zabraknie dla nikogo.

Jak informuje starostwo, w pierwszej turze rekrutacji (która odbywała się elektronicznie), szkoły ponadpodstawowe znalazło 2,7 tys. uczniów. Listy przyjętych są wywieszane w szkołach, a uczniowie muszą potwierdzić chęć uczęszczania do nich do 24 lipca (poprzez przyniesienie świadectwa ukończenia podstawówki/gimnazjum).

Nieprzydzielonych kandydatów do szkół ponadpodstawowych jest w całym powiecie tylko 74 (31. z gimnazjów oraz 43. ze szkół podstawowych). Są aż 103 wolne miejsca, więc każdy z nich znajdzie dla siebie placówkę. Drugi etap rekrutacji będzie trwał od 26 do 30 lipca i będzie prowadzony już nieelektronicznie. Ostateczne jego zakończenie nastąpi 21 sierpnia.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-16 13:58:45
krzysztof.mm: to jak obowiązkowe przydziały pracy z czasów wczesnego PRL-u - tyle, że wtedy powojenną mizerią państwa można je było jakoś uzasadniać
2019-07-16 14:47:32
ciotka matylda: Dziennikarz chyba po szkole lansu i balansu z okolic Warszawy pisze:"Nieprzydzielonych kandydatów do szkół ponadpodstawowych jest w całym powiecie tylko 74 (31. z gimnazjów oraz 43. ze szkół podstawowych). Są aż 103 wolne miejsca, więc każdy z nich znajdzie dla siebie placówkę". To,że minister i pisowscy urzędnicy malują trawę na zielono to jeszcze mogę zrozUmieć ale dziennikarz udający, że problemu nie ma to jakiś cymbał liczący na partyjne profity. Wstyd!
2019-07-16 15:56:41
Wiederholec: Zostaliśmy przyzwyczajeni, że wszystko się nam należy. Wmawia się nam, że jesteśmy wyjątkowi i możemy wszystko. A tu nasze dziecko nie dostało się do szkoły. Skandal!!!
2019-07-16 16:23:30
jasper: Wiederholec, masz racje, cofnac 500 + a nieroby do uczciwej roboty a nie na garnuszku panstwa.
2019-07-16 20:37:32
donekT: jasper-Q Bardziej prawdopodobne, że kiedyś cofną Ci emeryturkę. Spróbuj wychować dziecko, a się dowiesz, jak to smakuje, nierobie. Inna kultura niekoniecznie będzie chciała pracować, o ile w ogóle będzie chciała, na staruszków, z którymi raczej się nie utożsamia. Na starość, o ile Istota Wyższa pozwoli, wszystko Tobie jasper-Q jeszcze się odbije;);):)
2019-07-17 10:11:42
johnny24: To jest po prostu śmieszne. Ponad 20 lat temu można było składać papiery do jednej, powtarzam jednej szkoły i setki osób na terenie dzisiejszego powiatu nie dostały się do wymarzonych szkół. Dzisiaj składają do 30-tu i jak się nie dostaną, to lament. A proszę spytać się nauczycieli, którzy uczyli w gimnazjach, jak wyglądały chęci i zaangażowanie w naukę pociech, które teraz mają wielkie ambicje dostania się do dobrych szkół...
2019-07-17 12:19:25
krzysztof.mm: johnny - pomyśl, zanim napiszesz - w wielu miejscowościach nie dostawali się do ż a d n e j szkoły nawet ci, co do wielu składali papiery, ograniczenie ilości aplikacji jedynie zwielokrotniłoby liczbę nieprzyjętych do żadnej - problemem o c z y w i s t y m jest kumulacja roczników, bezpośredni i łatwy do przewidzenia skutek idiotycznej "reformy" PiS - powtarzanie propagandowej ściemy rządzącej partii, powielanej przez partyjne media tej prostej prawdy nie zmieni - twoją argumentację, że 20 lat temu było gorzej a było dobrze, pozostawiam bez komentarza...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: