Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

A ty kiedy się badałeś?

Ponad 90 osób przebadało się w niedzielę na skoczowskim rynku, gdzie odbył się II Gminny Mityng “Zdrowe Płuca”.

Badania spirometryczne przesiewowe, pomiar RR tętniczego, pomiar BMI, pomiar tkanki tłuszczowej, pomiar tlenku węgla, pulsoksymetria – ze wszystkich tych badań można było skorzystać w ostatnią niedzielę na Rynku w Skoczowie. Organizatorem bezpłatnych badań była Chrześcijańska Służba Charytatywna, Gmina Skoczów, Centrum Profilaktyki Społecznej i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

- Przebadaliśmy 92 osoby, wszyscy otrzymali kartę badań z wynikami uzyskali odpowiednie porady, co zrobić aby poprawić swoje samopoczucie. 14 osób skierowano na szczegółowe specjalistyczne badania, kilku osobom, które zechciały skorzystać z bezpłatnych badań zalecono badanie EKG - mówi Andrzej Cichy, z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej. Druga część mityngu odbędzie się 16 września, kiedy będzie można skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych (między 13:00 a 18:00 – Skoczów, ul. Krzywa 4, IV piętro; obowiązuje rejestracja telefoniczna 0 600 402 917).
To nie pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez ChSCh. Czytaj więcej „Naszą misją jest pomoc”.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny nasza akcja została pozytywnie przyjęta przez mieszkańców. I już dziś zapraszam na kolejne spotkania. Najbliższe ABC Zdrowej Kuchni w ramach Klubu Zdrowia już 20 września o godz. 18.00 w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie. Będzie można skosztować zdrowej żywności, uzyskać porad żywieniowych i zbadać ciśnienie tętnicze, cukier czy tkankę tłuszczową.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: