Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Królowała dobra zabawa

Już po raz dziewiętnasty w Cieszynie odbyła się Międzynarodowa Lekkoatletyczna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Na stadionie MOSiR w Cieszynie mimo niesprzyjającej pogody królowała  dobra zabawa.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Czesław Gluza starosta cieszyński, który pokreślił znaczenie i rangę Międzynarodowej Lekkoatletycznej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych. W zawodach wystartowali zawodnicy z Polski, Czech i Słowacji. Aby tradycji stało się zadość, wzorem ubiegłych lat, w tym roku armatę na otwarcie imprezy odpalił Mieczysław Szczurek wicestarosta cieszyński.

11 września na stadionie MOSiR w Cieszynie uczestnicy Międzynarodowej Lekkoatletycznej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych rywalizowali między innymi w biegu na dystansie 100,200, 400 m, w wyścigach na wózkach, rzucie oszczepem, skokach w dal i pchnięciu kulą.

Niepowtarzalny klimat i integracyjny charakter imprezy od lat jednoczą grupę zapaleńców, którzy pielęgnują ideę urzeczywistnioną w 1991 roku. Organizatorem Spartakiady było Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie. Od czwartej edycji pracami wszystkich kolejnych komitetów organizacyjnych kieruje Krystyna Stefańska – Gnida.
 

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: