Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

65-lat na rzecz polskości

Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej już od 65 lat dba o zachowanie polskiej kultury na Zaolziu. 19 października w Teatrze w Czeskim Cieszynie zorganizowano uroczysty koncert jubileuszowy. Wystąpił, jakby inaczej, reprezentacyjny zespół PZKO ?Olza?. Program artystyczny uzupełnił także koncert Przemysława Brannego ? aktora i piosenkarza pochodzącego z Zaolzia, obecnie związanego z teatrami w Krakowie.

Uroczystości jubileuszowe stały się również doskonałą okazją do wręczenia najbardziej zasłużonym członkom, którzy przepracowali co najmniej 30 lat społecznie poświęcając swój wolny czas dla polskiej mniejszości na Zaolziu, najwyższych odznaczeń PZKO. Wpisano ich do Złotej Księgi PZKO. – Chciałbym wszystkim odznaczonym serdecznie podziękować za czas i pracę poświęcone nie tylko dla PZKO, ale dla całej polskiej mniejszości narodowej na Zaolziu – powiedział podczas uroczystości prezes PZKO Jan Ryłko.

Przybyli na uroczystości przedstawiciele Miejscowych Kół PZKO oraz zaproszeni goście, w tym władze samorządowe, Konsul Generalny RP w Ostrawie Anna Olszewska, dyrektorzy firm na co dzień wspierający działalność związku obejrzeli także niepowtarzalną wystawę wybranych kronik miejscowych kół.

Zapoznać się z nią można było jedynie w dniu imprezy. Jednak jeszcze do 26 października w teatrze obejrzeć będzie można wystawę planszową ukazującą sylwetki zasłużonych działaczy PZKO i ich osiągnięcia.

(beti)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: