Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

46 osób ukaranych - interwencje SM Skoczów

58 osób wylegitymowanych, 10 pouczonych i 46 osób ukaranych – to podsumowanie interwencji przeprowadzonych przez Straż Miejską w Skoczowie w miniony piątek (9 września).

Straż Miejska – Skoczów – 9 września:

-W centrum miasta wylegitymowano i pouczono 6 osób niestosujących się do przepisów PRD z zakresu zatrzymywania i postoju.

-Na ul. Góreckiej wylegitymowano i pouczono rowerzystę, który jechał bez wymaganego przepisami oświetlenia.

-Na ul. Objazdowej wylegitymowano i pouczono dwie osoby, które głośnym zachowaniem zakłócały spokój i porządek w miejscu publicznym.

-W okolicach dworca PKP podjęto interwencję w stosunku do mężczyzny, który wyrzucił garść papierków na chodnik. W/w osobie nakazano uprzątnięcie zaśmieconego terenu.

-Do Sądu Rejonowego w Cieszynie wydział VI Grodzki skierowano wniosek o ukaranie właściciela pojazdu, odmawiającego wskazania osoby, która w danym dniu i czasie, gdy miało miejsce zdarzenie kierowała jego pojazdem.

-Mandatami karnymi ukarano 46 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym.

-Ukarano mandatem karnym osobę, która nie dostosowała się do przepisów Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku na terenie Gminy Skoczów /Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach / i wyrzuciła worki z odpadami do kosza ulicznego na ul. Stary Targ.

 Straż Miejska – Skoczów – 10 września:

-W godzinach dopołudniowych Straż Miejska w Skoczowie wzięła udział w zabezpieczaniu przebiegu imprezy - IV Rodzinny Skoczowski  Rajd Rowerowy. W czasie trwania rajdu nie odnotowano żadnych incydentów.

-Na ul. Mickiewicza w okolicach dworca PKP wylegitymowano i pouczono 3 osoby, które zaśmiecały miejsce publiczne ogólnie dostępne. Nakazano uprzątnięcie zaśmieconego terenu.

-Na ulicach Sportowej i Góreckiej wylegitymowano i pouczono 6 osób za zakłócanie ładu i porządku w miejscu publicznym.

W ramach wspólnych patroli SM wraz z funkcjonariuszami Policji KP Skoczów podjęła następujące czynności:

-Na ulicy Pod Dębiną w Pierśćcu podjęto interwencję w stosunku do nietrzeźwego mężczyzny leżącego na poboczu jezdni. W/w osoba została dowieziona do miejsca zamieszkania. Dalsze czynności w powyższej sprawie prowadzi KP Skoczów.

-Na ul. Słonecznej grupa osób dokonała krótkotrwałego użycia  mienia tj. stojącego na parkingu przed blokiem skutera. W wyniku podjętych czynności odzyskano i zabezpieczono skradziony pojazd. Czynności dotyczące zaistniałego zdarzenia prowadzi KP Skoczów.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: