Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

2.750 litrów nielegalnego spirytusu

Policjanci w jednym z garaży na terenie Cieszyna ujawnili 2.750 litrów nielegalnego spirytusu. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości alkoholu bez polskich znaków akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na stratę około 125.000 zł z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Na podstawie wcześniejszych ustaleń policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie w jednym z garaży na terenie Cieszyna ujawnili 2.750 litrów nielegalnego spirytusu. Plastikowe butelki z alkoholem zapakowane były w kartony.

- Śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców Cieszyna w wielu 24 i 25 lat, którzy przechowywali alkohol w garażu. Ponadto, stróże prawa zatrzymali dostawcę – 44-letniego mężczyznę, który samochodem dostawczym przywiózł spirytus do Cieszyna. Mundurowi zabezpieczyli nielegalny alkohol, a trzech mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych wysokich kar i grzywien zabezpieczono pieniądze podejrzanych w kwocie15.000 złotych. Mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania i przewożenia nielegalnego alkoholu do których się przyznali. Za przestępstwo akcyzowe grozi im teraz wysoka grzywna – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.


źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: