Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

30 lat śpiewają Wańcy

Wielki jubileusz w Wiśle. Na swoją 30-stkę zaprosili Wańcy, czyli najstarsza grupa śpiewacza z Wisły.

Jubileusz obchodzony został szczególnie. - 10 listopada mieliśmy wyjątkowy powód do świętowania! Wańcy - najstarsza męska grupa śpiewacza w Wiśle obchodziła jubileusz 30-lecia działalności. Obchodziła go w sposób wyjątkowy! W rodzinnej, niezwykle serdecznej i cieplej atmosferze, gdzie czuć było, że w wzajemnym towarzystwie czują się najlepiej – informuje miasto Wisła.

Grupy śpiewacze stanowią wyjątkowy element wiślańskiej kultury. - Działalność Wańków potwierdza, że warto o naszą kulturę dbać i pielęgnować tradycje, które pozostawili nasi Przodkowie. Wańków można spotkać podczas największych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Są nieodzownym elementem Tygodnia Kultury Beskidzkiej czy Wiślańskich Dożynek. Kultywują również tradycję kolędowania. Wielokrotnie zostali docenieni podczas różnego rodzaju przeglądów i festiwali – dodaje w komunikacie miasto Wisła.

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok i szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dziękowali za szczególną działalność grupy. - Dziękujemy za niezliczone koncerty, za przypominanie starych pieśni wiślańskich, za energię i wszystkie działania, które prowadzą do niesłabnącej dumy z bycia Wiślaninem. Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych lat pełnych pięknych chwil, prób i wspomnień takich, jakie towarzyszyły nam podczas wspólnego świętowania - podczas jubileuszu życzyli przedstawiciele samorządu.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: