Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Działki na sprzedaż oferuje Jasienica

Gmina Jasienica ponownie zachęca inwestorów do zakupu działek w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej.

Cztery kolejne działki o łącznej powierzchni 6,1420 hektara chce sprzedać gmina Jasienica. – Cieszymy się, że zainteresowanie gruntami w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej nie słabnie – mówi wójt Janusz Pierzyna. Pierwszy przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 1,00 hektara za cenę wywoławczą 2 000 000 zł netto odbędzie się 4 grudnia br. Przewidywany wpływ do budżetu gminy wynosi ok. 2,5 mln zł brutto. Kolejny przetarg planowany jest na 8 grudnia br. i dotyczy działki o powierzchni 1,4257 hektara za cenę wywoławczą 3 279 110,00 zł netto. Przewidywany wpływ do budżetu gminy wynosi około 4 mln zł brutto. Dodatkowo, przetarg na nieruchomość składającą się z dwóch działek o łącznej powierzchni 3,6420 hektara, odbędzie się 27 grudnia br. W tym przypadku cena wywoławcza netto wynosi 8 376 600,00 zł a przewidywany wpływ do budżetu gminy to ok. 10,4 mln zł brutto. Łącznie, z przewidywanymi wpływami z tych przetargów, do budżetu gminy trafi około 16,9 mln zł brutto.

– Liczymy więc, że w najbliższych miesiącach do naszego budżetu wpłyną kolejne miliony złotych, które umożliwią nam inwestowanie. Przypomnę, że od początku środki, jakie wpływają ze sprzedaży gruntów na Strefie, służą nam do budowy, rozbudowy i modernizacji naszej gminnej infrastruktury, dzięki czemu staje się ona nowocześniejsza, tym samym poprawiając jakość życia naszych mieszkańców – dodaje wójt.

Strefa powstała z pomysłu i inicjatywy wójta Janusza Pierzyny i był to strzał w dziesiątkę – mówią w Jasienicy. Za 71 hektarów Gmina w 2007 r. zapłaciła 1,3 mln zł, następnie przystąpiono do zmiany planu miejscowego zagospodarowania i przekwalifikowania gruntów na produkcyjne. W 2013 r. wójt pozyskał 22 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 na pełne uzbrojenie terenu.

 1 czerwca 2015 r. uroczyście otwarto Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Ekonomiczną. Od tego czasu do tej pory sprzedano grunty o powierzchni 35,5713 hektarów, co stanowi w przybliżeniu połowę całego areału obecnej Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Ze sprzedaży wpłynęło łącznie 60 783 274,08 zł brutto.

Jak wyjaśnia Janusz Pierzyna poszerzenie jasienickiego specjalnego obszaru ekonomicznego nastąpiło o kolejne 70 hektarów. W trakcie zmiany jest jeszcze 20 dodatkowych hektarów. Łącznie strefa będzie miała 160 ha przeznaczonych pod działalność  gospodarczą.

KOD/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: