Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

20 pijanych, 3 wypadki, 4 włamania

Długi weekend jak zwykle był pracowity dla funkcjonariuszy cieszyńskiej drogówki- zatrzymali oni 20 pijanych kierowców, doszło do 3 wypadków drogowych i 34 kolizji. Również kryminalni nie wypoczęli- doszło do 6 kradzieży i 4 włamań.

Policyjne działania rozpoczęły się 11 czerwca, w środę popołudniu i zakończyły w niedzielę, 22 czerwca wieczorem. - Podczas kilkudniowej akcji na drogach powiatu cieszyńskiego doszło do 3 wypadków drogowych i 34 kolizji. Funkcjonariusze drogówki ukarali mandatami ponad 70 osób za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów - informuje asp. Rafał Domagała z KPP w Cieszynie.

Dużo pracy mieli funkcjonariusze również poza drogami: -  W czasie długiego weekendu kryminalni odnotowali 6 kradzieży i 4 włamania. Policjanci w całym garnizonie zatrzymali łącznie 26 sprawców przestępstw. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy kradzieży, włamań, uszkodzenia mienia, posiadania narkotyków, znieważenia funkcjonariuszy oraz 20 pijanych kierowców i dwóch z sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Stróże prawa zatrzymali także 5 poszukiwanych osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W piątek policjanci ze Skoczowa zatrzymali 3 osoby, które dopuściły się włamania do budynku w Brennej. Z mieszkania skradziono niespełna 2 tysiące złotych. Tego samego dnia skoczowscy policjanci zatrzymali także trzech nieletnich, którzy z terenu posesji w Brennej skradli ozdoby ogrodowe o wartości 2.000 zł oraz spowodowali uszkodzenia oszacowane na 500 zł. W sobotę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustroniu zatrzymali pracownika jednego ze sklepów w centrum miasta, który sprzedał alkohol nieletniemu. Zdarzenie w sklepie widział przypadkowy świadek, który powiadomił policję - opisuje oficer prasowy cieszyńskiej policji.


Większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty i wkrótce ich sprawa trafi do sądu.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: