Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

2 wypadki, 10 zatrzymanych

Kolejny pracowity weekend funkcjonariuszy policji z powiatu - policjanci zatrzymali 10 osób, interweniowali 150 razy, odnotowali 2 wypadki i aż 11 kolizji. Pięciu kierowców zostało złapanych na 'podwójnym gazie'.

W miniony weekend policjantom udało się wyeliminować z ruchu drogowego 5 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

- Na drogach powiatu doszło do 11 kolizji oraz 2 wypadków drogowych, w którym ranne zostały 2 osoby. Kryminalni odnotowali 1 włamanie i 2 kradzieże. Od piątku do niedzieli stróże prawa zatrzymali łącznie 10 sprawców przestępstw. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy pobicia, posiadania narkotyków, a także nietrzeźwi kierowcy oraz jeden z sądowym zakazem kierowania pojazdami - informuje asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Narkotyki w Cieszynie, sprawca pobicia w Wiśle, a w Ustroniu oszust: - W piątek popołudniu na ulicy Zamkowej policjanci cieszyńskiej prewencji zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu hrubieszowskiego, który posiadał przy sobie narkotyki. W nocy funkcjonariusze z wiślańskiego komisariatu zatrzymali sprawcę pobicia mieszkańca Opola. Zatrzymany w Jaworniku 38-letni mężczyzna spowodował u niego poważne obrażenia głowy. W sobotę 55-letni mieszkaniec Piekar Sląskich wyłudził pobyt w jednym z pensjonatów centrum Ustronia. Nie zapłacił należnych 300 zł. - relacjonuje oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Kolejną grupą zatrzymanych byli kierowcy, którzy nie powinni byli się znaleźć za kółkiem: - W niedzielę na ulicy Głównej w Hażlachu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej alfę romeo. Kierowca samochodu, 43-letni mieszkaniec powiatu suskiego, miał podwójny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez Sądy w Gliwicach i Suchej Beskidzkiej - opisuje funkcjonariusz: - W Koniakowie policjanci zatrzymali do kontroli golfa. Kierowca samochodu 54-letni mieszkaniec wsi miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W Pierśćcu na ulicy Sobeckiego funkcjonariusze z Komisariatu w Skoczowie zatrzymali 53-letnią kobietę kierującą oplem. Mieszkanka gminy Skoczów miała prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Większość zatrzymanych usłyszała już zarzuty i wkrótce odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: