Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

160 km biegu czyli ''Beskidzka 160 Na Raty''

26 kwietnia odbędzie się wiosenny bieg na 160 km w gm. Goleszów, organizowane przez Misyjny Klub Sportowo-Rekreacyjny ''Centrum''. Rywalizacja może być bardzo zacięta, ponieważ zmierzą się uczestnicy z całej Polski.

''Beskidzka 160 Na Raty'' jest imprezą etapową, w trakcie której jej uczestnicy będą rywalizować na trasach przebiegających po szlakach i drogach Pogórza Cieszyńskiego oraz Beskidu Śląskiego. Biegi odbędą się w dwóch terminach: Edycja Wiosenna i Edycja Jesienna oraz na dwóch dystansach: głównym (ok. 75 km i 85 km) oraz krótkim (ok. 50 km). Suma pokonanego dystansu wyniesie ok. 160 km. Można będzie wziąć udział w jednej, dowolnie wybranej edycji lub w obu. Aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu, należy wziąć udział w dwóch ratach.

Aby wziąć udział w biegu należy:
-być osobą pełnoletnią,
-najpóźniej do 20 kwietnia 2014 roku rata wiosenna oraz do 14 września 2014 roku rata jesienna zarejestrować swój udział na stronie wypełniając formularz zgłoszeniowy,
-wnieść opłatę startową według obowiązującego cennika,
-własnoręcznie podpisać oświadczenie o braku zdrowotnych przeciwwskazań do startu w zawodach i o starcie na własną odpowiedzialność,
-odebrać w terminie pakiet startowy w biurze zawodów
-stawić się na start biegu z niezbędnym wyposażeniem.

Bieg ma charakter rywalizacji sportowej. Klasyfikacja zostanie przeprowadzona z podziałem na klasyfikację wiekową wśród kobiet i mężczyzn:
K1 i M1 - Senior18 – 39 lat (ur. 1996 - 1975)
K2 i M2 - Masters 40 – 59 lat (ur. 1974 - 1955)
K3 i M3 - Weteran 60 i więcej (ur. przed 1955)
W klasyfikacji generalnej będzie brana suma punktów z dwóch edycji oraz z dwóch tras – aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej należy uczestniczyć w dwóch edycjach.

Na trasie biegu będą znajdowały się punkty kontrolne. Aby zostać sklasyfikowanym, uczestnik będzie musiał zostać odnotowany na wszystkich punktach kontrolnych. Wszystkie punkty kontrolne znajdować się będą na trasie biegu i zostaną wyraźnie oznaczone w terenie; nie na wszystkich będą się znajdować sędziowie. Każdy uczestnik otrzyma kartę startową, na której będzie potwierdzał przybycie na każdy punkt kontrolny. Wyznaczony zostanie limit na pokonanie całej trasy, osobne limity na poszczególnych punktach kontrolnych oraz limit wejścia na główną trasę, które zostaną podane w komunikacie technicznym. Przekroczenie limitu będzie skutkować dyskwalifikacją z biegu.

 Wszyscy biegacze, którzy chcą wziąć udział proszeni są o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami. Organizatorzy Misyjny Klub Sportowo-Rekreacyjny ''Centrum'' serdecznie zapraszają- I Edycja Wiosenna 26 kwietnia, II Edycja Jesienna 20 września.

EB

źródło: OX.PL
dodał: PR1

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: