Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

13 km nowej Pętli wiślańskiej

Dzięki użyciu specjalnego pociągu do wymiany nawierzchni kolejowej, w trakcie kilku ostatnich dni kwietnia udało się ułożyć aż 13 kilometrów odcinka linii z Chybia do Skoczowa. Jak informuje zarząd PKP PLK, inwestycja znana jako Pętla Wiślańska realizowana jest zgodnie z planem.

Prace obecnie prowadzone są na liniach z Goleszowa do Cieszyna oraz właśnie Chybia do Skoczowa. Do przebudowy przygotowywane są także stacje w Goleszowie Górnym, Bażanowicach, Cieszynie-Mnisztwie (po modernizacji stacja ta będzie się nazywać Cieszyn-Uniwersytet) oraz Chybie Mnich i Zaborze. 

Kiedy rozpoczęcia właściwych prac doczekają się mieszkańcy Ustronia czy Wisły? - Na terenie Wisły prace nie są prowadzone ze względu na harmonogram robót, który był wcześniej zaplanowany. Remont całego odcinka od Skoczowa do Wisły Głębiec w całości będzie się odbywał w przyszłym roku, niemniej jednak musiał być już teraz wyłączony z ruchu, choćby ze względu na infrastrukturę - mówi Tomasz Bujok, burmistrz "Perły Beskidów". 

Po zakończeniu inwestycji, która opiewa na kwotę 460 mln zł, skrócić się ma czas dojazdu w Beskidy z pozostałej części województwa śląskiego. Trasę z Katowic do Wisły będzie można pokonać o ponad pół godziny krócej (podróż potrwa około 1,5 godziny), a pociągi będą mogły jechać z prędkością nawet 120 km/h. Co więcej, przywrócone zostanie połączenie między Goleszowem i Cieszynem.

Warto przypomnieć, że pod koniec kwietnia odwiedziliśmy cieszyńskie Mnisztwo, żeby zobaczyć, jak postępują tam prace. Efekty można obejrzeć na filmiku poniżej: 

KR/PKP PLK

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-07 20:08:32
Ebenezer: Pętla wiślańska? Skąd te określenie? Gdzie tu jakaś pętla wokól wisły?
2020-05-07 20:15:14
wyśmienity cwaniaczek: pierona jak pydolino przypierdzieli na zakręcie to we chybiu nawet szlabanów nie bydzie trzeba zamykać .a we goleszowie to z peronów chodnik zerwie ........
2020-05-08 03:50:06
doler: Ja pier.......kasy im brakowalo inwestycja byla zagrozona. I masz... Co za tępe łby... Cieszyn mnisztwo naprawde? Myślą że dadza nowa nazwe Cieszyn uniwerytet i ktos z tego zadupia bedzie chodzil na uś ? Niech w goleszowie dworzec główny nazwia goleszow centrum to moze sie im centrum przeniesie pod dworzec... To sa jacyś kretyni. Ja tym pociagiem jezdzilem z 20 lat temu i na mnisztwie nikt nie wchodzil i nie wychodził bo to stacja w srodku niczego. I teraz mysla ze ja odremontuja ja i wsadza pare mln to studenci beda dymac stamtąd 1.5 km gdzie nawet za bardzo chodnika tam nie ma? Pomijam fakt ze w tych pociagach nikt nie bedzie jezdzil frekfencja pewnie taka w pociagach od zebrzydowic czyli 1 do 2 osob na kurs. Wystarczy ze by ten przystanek wykreslic zlikwidowac i pare mln w kieszeni. Jak zajebiscie latwo wydaje sie publiczne pieniadze...
2020-05-08 08:47:14
OWojtek: Prace postępują ?Efekty?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: