Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sezon zakończony!

Runda wiosenna w niższych ligach (od IV w dół) nie zostanie rozegrana - tak brzmi oficjalne stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co z drużynami, które na półmetku sezonu zajmowały czołowe bądź ostatnie miejsca?

O tym, że sezon zostanie przedwcześnie zakończony spekulowano od dłuższego czasu. Jednak do rozstrzygnięcia pozostawała kwestia drużyn, które po rundzie jesiennej zajmowały miejsca promujące awansem. Padały też pytania o zespoły ze stref spadkowych.

- Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych - czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN. Taką decyzję podjęli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej.

To oznacza, iż z awansu do skoczowskiej A klasy radują się piłkarze CKS Piast Cieszyn, którzy na półmetku sezonu mieli punkt przewagi nad Rudnikiem. Z kolei do Okręgówki dołączą kluby z Pogórza oraz Istebnej. 

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-07 20:24:52
wyśmienity cwaniaczek: świetne wiadomości!!!! kilka okien przetrwa, paru chłopów po sobotniej libacji sie spokojnie wyśpi, barany się będą miały gdzie paść, krety odetchną a prezes kasę na kiełbasę i piwo pomeczowe bedzie mógł przeznaczyć na zakupy w oszą lub sex w pepikach
2020-05-07 21:35:04
EwaKasia: dlaczego nie piszą od dawna o ilości zakażonych w powiecie, tylko jakieś bzdety?
2020-05-08 07:18:37
hanbes: Epidemia epidemią ale to wg. mnie nie końce jest fair... Czy nie można było poczekać na rozwój sytuacji? Przecież jest dopiero początek maja. O co tu chodzi? Niższe klasy rozgrywkowe zazwyczaj zaczynają rozgrywki na przełomie sierpnia i września, a nie można później? W przeszłości unikano rozgrywania meczów w śniegu i mrozie stąd ten pośpiech ale teraz... A poza tym EwaKasia fajnie to podsumowała, czy naprawdę imprezy sportowe muszą mieć taki priorytet? Komu na tym tak mocno zależy? A może to odwrócenie uwagi..?
2020-05-08 07:21:30
hanbes: Miało się zacząć z początku:... ale to wg. mnie to nie do końca jest fair...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: