Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

100 mandatów za prędkość

W dniach od 15 do 19 września Straż Miejska w Skoczowie ukarała mandatami karnymi 100 osób niestosujących się do ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym.

Interwencje Straży Miejskiej w Skoczowie – 15-19 września

-Podjęto interwencję w związku z nieodpowiednim oznakowaniem wykopów drogowych podczas prowadzonego remontu jezdni na ul. Mickiewicza. Mandatem ukarano osobę odpowiedzialną.

-W centrum miasta wylegitymowano i pouczono 7 kierujących niestosujących się do przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

-Na dworcu PKS wylegitymowano i pouczono 3 osoby palące papierosy w miejscu publicznym objętym ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania wyrobów tytoniowych.

-Podczas rutynowych patroli parków wylegitymowano i pouczono 5 osób spożywających lub usiłujących spożywać alkohol w miejscu publicznym zabronionym - Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

-Na ulicy Kiczyckiej wylegitymowano i pouczono 2 kierujących rowerami,nieposiadających wymaganego przepisami oświetlenia.

-Na ulicy Stary Targ Straż Miejska wylegitymowała i pouczyła 2 osoby zaśmiecające miejsce publiczne ogólnie dostępne. Nakazano uprzątnięcie zaśmieconego terenu.

-Podjęto interwencję w stosunku do nietrzeźwej osoby przebywającej w parku przy ul. Mały Rynek. Mężczyznę dowieziono do miejsca zamieszkania i przekazano dorosłemu domownikowi.

-Na ulicy Bielskiej funkcjonariusze wylegitymowali i pouczyli pieszego, który usiłował przechodzić przez jezdnię w miejscu, gdzie chodnik od jezdni odgradzały słupki z łańcuchami.

-Na ulicy Bielskiej wylegitymowano i pouczono kierującego samochodem osobowym, który zablokował wyjazd z kamienicy pozostawiając samochód w miejscu niedozwolonym.

W ramach wspólnych patroli wraz z funkcjonariuszami KP Skoczów podjęto czynności:

-W parku im. P. Biszorskiego  przy ul. Ustrońskiej napotkano nietrzeźwego mężczyznę, którego stan mógł stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia.,Decyzją dyżurnego Komisariatu Skoczów w/w osoba została dowieziona do miejsca zamieszkania i przekazana dorosłemu domownikowi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KP Skoczów.

-W godzinach nocnych na wzgórzu Kaplicówka wylegitymowano nieletnią osobę będącą pod wpływem alkoholu, która siedziała sama w zaparkowanym samochodzie. O zaistniałym zdarzeniu powiadomiono właściciela pojazdu, którym okazał się dziadek tej osoby.

-Dowieziono do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom  Alkoholowym w Bielsku Białej osobę która wywołała "awanturę" w miejscu zamieszkania. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KP Skoczów.

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: