Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2113komentarzy: 0

Klub Młodzieżowy w ZSEG

07-12-2014 17:20

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zyskali miejsce, w którym mogą się spotykać, spędzać wolny czas pomiędzy lekcjami czy po nich. W piwnicy powstał bowiem Klub Młodzieżowy.
Klub Młodzieżowy w dawnej piwnicy otwarto w ZSEG w piątek 5 grudnia, fot. indi Klub Młodzieżowy w dawnej piwnicy otwarto w ZSEG w piątek 5 grudnia, fot. indi

- Jeszcze trzy lata temu było tutaj autentyczne klepisko i leżały ziemniaki – zauważyła dyrektor szkoły Lilianna Zemła. - Pomysł po Londzinie hulał bardzo długo. Wiem o tym bardzo dobrze, bo sama jestem absolwentką tej szkoły, a od kilkunastu lat tutaj uczę. Nie była to więc jakaś nowa idea. Ale przekucie tego pomysłu w już jakiś konkretny plan działania zajęło nam trochę czasu – mówiła podczas uroczystego otwarcia Klubu, którego dokonano 5 grudnia, Aleksandra Pilorz, która wspólnie z Agnieszką Jagiełło jest opiekunką klubu.

Sam projekt realizowany był od grudnia 2011 roku w ramach Stowarzyszenie EKOGA. Zaangażowała się weń także rada Rodziców i sami uczniowie. Remont już na wstępie oszacowany był na 25 tysięcy. Pojawiła się także idea koncertów Londzina, którego w tym roku była już czwarta edycja. – Dziękuje wszystkim uczniom w to zaangażowanym. Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, organizacyjne. Dzięki wszystkim tym środkom: i z Rady Rodziców, i stowarzyszenia EKOGA, czyli dzięki wam, bo to wy przekazujecie jeden procent podatku, i dzięki koncertom udało nam się zebrać pieniądze na remont i częściowo już na wyposażenie klubu. Oczywiście potrzeb mamy jeszcze bardzo dużo, więc ja nadal proszę o ten jeden procent – mówiła do zebranych na uroczystym otwarciu klubu Aleksandra Pilorz. - To nie ma być tylko kawiarnia do wypicia kawy, herbaty, tylko ma to być kuźnia talentów, pasji, miejsce do waszego osobistego rozwoju – dodała zwracając się do uczniów.

- Cieszymy się bardzo, że wnaszej szkole powstało takie miejsce, w którym młodzież może się integrować - mówił Marcin Pilch, wice przewodniczący samorządu szkolnego dziękując wszystkim zaangażowanym w tworzenie tak wspaniałego miejsca i inicjatorkom pomysłu.

Co zatem będzie dzieło się w klubie? Jest w szkole Klub Filmowy, który właśnie w nowo otwartym klubie będzie się spotykał, jest kółko teatralne, uzdolniona muzycznie młodzież będzie mogła ćwiczyć tu grę na instrumentach i robić próby. Zresztą mini koncert uświetnił już samo piątkowe otwarcie klubu.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT 07-12-2014 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Nowy, darmowy plac zabaw w Karwinie

19-11-2017 08:15

Wiszące mosty, domki, zjeżdżalnie, wieże – nowy darmowy plac zabaw dla dzieci powstał w Karwinie.

wyświetleń: 337komentarzy: 0

Msze i nabożeństwa online

19-11-2017 06:30

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów katolickich i ewangelickich z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo, również na urządzenia mobilne. 

wyświetleń: 186komentarzy: 0

Norweski triumf w Wiśle

19-11-2017 00:15

Reprezentanci Norwegii okazali się najlepsi w pierwszym drużynowym konkursie Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Daniel Andre Tande i Robert Johansson wyprzedzili reprezentantów Polski oraz czwórkę z Austrii. Oba te teamy uplasowały się ex aequo na drugim stopniu podium.

wyświetleń: 280komentarzy: 1

750 lat Skoczowa. Bolesław Noga

18-11-2017 21:30

Jubileusze stanowią okazję, aby na chwilę się zatrzymać, spojrzeć wstecz, podsumować to, co wydarzyło się na przestrzeni lat. Dlatego też wyszliśmy, jako Miejskie Centrum Kultury ''Integrator'', z inicjatywą zadania trzech pytań przed kamerą osobom związanym ze Skoczowem, wyraziście wkomponowanym z racji wielu doświadczeń i pełnionych przez nich ról w lokalną społeczność.

wyświetleń: 248komentarzy: 0

Kopciuszek dla 2-letniego Szymka

18-11-2017 20:15

4 tysiące złotych - tyle datków udało się zebrać wczoraj (17.11) w Szkole Podstawowej w Hażlachu, po spektaklu "Kopciuszek", który został wystawiony przez nauczycieli tej placówki. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz chorego Szymonka Zamarskiego.

wyświetleń: 1377komentarzy: 0

''7 cudów świata i inne budowle'' - wystawa Książnicy Cieszyńskiej

18-11-2017 18:45

W czwartek (16.11) na terenie Książnicy Cieszyńskiej odbył się wernisaż wystawy "Siedem cudów świata i inne słynne budowle". Wystawa składa się z wyeksponowanych, bogato ilustrowanych dzieł, pochodzących z okresu od XVI do XIX w., są to druki ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej. W czasie tworzenia wystawy zwrócono szczególną uwagę nie tylko na siedem cudów świata, ale również na inne budowle, w jakiś sposób warte zapamiętania.

wyświetleń: 196komentarzy: 0

Na żywo: konferencja prasowa

18-11-2017 18:25

Konferencja prasowa po Konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Polacy ex aequo z drużyną Austrii zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym inaugurującym kolejny sezon Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Norwegii. Na niedzielę (19.11.2017) zaplanowano konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim siedmiu Polaków: Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha.

wyświetleń: 376komentarzy: 0

Cieszyn oczami Dariusza Orszulika

18-11-2017 18:15

Wczoraj (17.11) w galerii na piętrze Księgarni Piastowskiej w Cieszynie miał miejsce wernisaż wystawy Dariusza Orszulika "Cieszyn jest piękny".

wyświetleń: 489komentarzy: 0

Cieszyn zapalił się na fioletowo

18-11-2017 16:30

Wcześniactwo to nie wyrok, jednak ciągle wiele rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych nie wie gdzie szukać wsparcia i pomocy. Celem wczorajszej (17.11) fioletowej akcji, która miała miejsce m.in.w Cieszynie było zwrócenie uwagi, właśnie na problem wcześniactwa. 

wyświetleń: 495komentarzy: 1

XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

18-11-2017 15:00

W czwartek 16 listopada 2017 roku w auli Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – eliminacje.

wyświetleń: 300komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .