Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 2066komentarzy: 0

Klub Młodzieżowy w ZSEG

07-12-2014 17:20

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zyskali miejsce, w którym mogą się spotykać, spędzać wolny czas pomiędzy lekcjami czy po nich. W piwnicy powstał bowiem Klub Młodzieżowy.
Klub Młodzieżowy w dawnej piwnicy otwarto w ZSEG w piątek 5 grudnia, fot. indi Klub Młodzieżowy w dawnej piwnicy otwarto w ZSEG w piątek 5 grudnia, fot. indi

- Jeszcze trzy lata temu było tutaj autentyczne klepisko i leżały ziemniaki – zauważyła dyrektor szkoły Lilianna Zemła. - Pomysł po Londzinie hulał bardzo długo. Wiem o tym bardzo dobrze, bo sama jestem absolwentką tej szkoły, a od kilkunastu lat tutaj uczę. Nie była to więc jakaś nowa idea. Ale przekucie tego pomysłu w już jakiś konkretny plan działania zajęło nam trochę czasu – mówiła podczas uroczystego otwarcia Klubu, którego dokonano 5 grudnia, Aleksandra Pilorz, która wspólnie z Agnieszką Jagiełło jest opiekunką klubu.

Sam projekt realizowany był od grudnia 2011 roku w ramach Stowarzyszenie EKOGA. Zaangażowała się weń także rada Rodziców i sami uczniowie. Remont już na wstępie oszacowany był na 25 tysięcy. Pojawiła się także idea koncertów Londzina, którego w tym roku była już czwarta edycja. – Dziękuje wszystkim uczniom w to zaangażowanym. Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, organizacyjne. Dzięki wszystkim tym środkom: i z Rady Rodziców, i stowarzyszenia EKOGA, czyli dzięki wam, bo to wy przekazujecie jeden procent podatku, i dzięki koncertom udało nam się zebrać pieniądze na remont i częściowo już na wyposażenie klubu. Oczywiście potrzeb mamy jeszcze bardzo dużo, więc ja nadal proszę o ten jeden procent – mówiła do zebranych na uroczystym otwarciu klubu Aleksandra Pilorz. - To nie ma być tylko kawiarnia do wypicia kawy, herbaty, tylko ma to być kuźnia talentów, pasji, miejsce do waszego osobistego rozwoju – dodała zwracając się do uczniów.

- Cieszymy się bardzo, że wnaszej szkole powstało takie miejsce, w którym młodzież może się integrować - mówił Marcin Pilch, wice przewodniczący samorządu szkolnego dziękując wszystkim zaangażowanym w tworzenie tak wspaniałego miejsca i inicjatorkom pomysłu.

Co zatem będzie dzieło się w klubie? Jest w szkole Klub Filmowy, który właśnie w nowo otwartym klubie będzie się spotykał, jest kółko teatralne, uzdolniona muzycznie młodzież będzie mogła ćwiczyć tu grę na instrumentach i robić próby. Zresztą mini koncert uświetnił już samo piątkowe otwarcie klubu.

(indi)


źródło: ox.pl
dodał: BT 07-12-2014 17:20
drukuj artykuł Widzisz błąd? Zgłoś go


Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin.

Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.

Pozostałe wiadomości

Najlepsi sportowcy 2016 roku nagrodzeni

22-09-2017 22:15

Wczoraj (21.09) w Starostwie Powiatowym w Cieszynie doceniono najlepszych sportowców 2016 roku z powiatu cieszyńskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Kajetan Kajetanowicz, Mateusz Malina, Janusz Rokicki, Dominik Bury, Katarzyna Wąsek oraz Małgorzata Błaszczyk. Przyznano także wyróżnienia oraz pogratulowano szkołom i gminom, które odniosły znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym.

wyświetleń: 203komentarzy: 0

Ogólnopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie

22-09-2017 20:55

W tym roku główne obchody Światowego Dnia Turystyki miały miejsce w Cieszynie. W związku z tym wydarzeniem wczoraj (21.09) odbyła się konferencja, której tematem była marka turystyczna.

wyświetleń: 148komentarzy: 0

Weekendowe Propozycje Rowerowe (WPR, trasa 35): Ostrawica Śląska granica (2) (północ)

22-09-2017 19:20

Zaginione osady, zagubione w lesie ślady po gródkach i warowniach, malownicze zameczki i dwory - Daniel Pipień zaprasza nas na wycieczkę wzdłuż Ostrawicy do ujścia.

wyświetleń: 327komentarzy: 0

Tajemnicza Sycylia - prelekcja Jana Żurka

22-09-2017 17:50

W środę (21.09) na ternie Dyskusyjnego Klubu Propozycji Pogórze (ul. Kossak 6 w Cieszynie) miała miejsce prelekcja Jana Żurka, dotyczące podróży na włoską wyspę Sycylię – Jak powiedział Goethe „Kto był we Włoszech, ale nie odwiedził Sycylii, w rzeczywistości nie zna Włoch” – cytował prowadzący w czasie prelekcji.

wyświetleń: 459komentarzy: 0

Będzie siłownia w Pruchnej

22-09-2017 16:35

Udało się pozyskać dofinansowanie na budowę siłowni zewnętrznej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

wyświetleń: 353komentarzy: 0

Potrzebujesz pilnie gotówki ale jesteś w BIK? Jest na to rozwiązanie!

22-09-2017 15:00

Biuro Informacji Kredytowej, w skrócie BIK, to prawdziwy postrach pożyczkobiorców. To właśnie w nim banki i instytucje finansowe sprawdzają swoich klientów, którzy chcą u nich zaciągnąć kredyt lub pożyczkę.

wyświetleń: 896komentarzy: 0

Czytómy po naszymu!

22-09-2017 14:00

Już w niedzielę, 24 września (niedziela) w gmachu Książnicy Cieszyńskiej w Cieszynie odbędzie się IV Cieszyński Maraton Czytania Tekstów Gwarowych.

wyświetleń: 576komentarzy: 0

Trzyniec lepszy od wicemistrza

22-09-2017 12:35

Podopieczni Václava Varaďy podnieśli się po ostatniej porażce z Hradcem Králové i pokonali Bílí Tygři Liberec, 5:2. Po czterdziestu minutach był remis, ale gospodarze świetnie zagrali w trzeciej tercji i trzy punkty zostają na Morawach.

wyświetleń: 255komentarzy: 0

Piłkarski weekend przed nami (21.09.2017) - aktualizacja

22-09-2017 10:50

Ten piłkarski weekend zapowiada się emocjonująco. W Skoczowie dojdzie do derbów powiatu. Natomiast A klasę czeka pojedynek beniaminków, z których jeden aktualnie przewodzi tabeli.

wyświetleń: 769komentarzy: 0

Rajd! Uwaga na utrudnienia!

22-09-2017 09:30

Już w najbliższą sobotę (23.09) zostanie rozegrany Rajd Wisły. Jeśli planujecie wybrać się w góry, koniecznie zobaczcie, gdzie trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wyświetleń: 2274komentarzy: 0
Kontakt z redkacją .