Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Żyła w składzie na konkurs drużynowy w Soczi

Trener polskich skoczków, Łukasz Kruczek, zdecydował po niedzielnych (16 luty br.) treningach, że Piotr Żyła, a nie Dawid Kubacki, będzie w składzie na dzisiejszy (17 luty br.) konkurs drużynowy. Dla wiślańskiego skoczka będzie to ostatnia już szansa na lepsze zaprezentowanie się podczas igrzysk.

Choć w konkursie indywidualnym na dużej skoczni, który rozegrał się w ubiegłą sobotę (15 luty), Piotr Żyła nie wypadł najlepiej - nie zakwalifikował się do czołowej 30-tki, zajął 34. miejsce, to właśnie na niego postanowił postawić Łukasz Kruczek, gdyż w niedzielnych treningach Żyła wypadł lepiej niż jego kadrowy kolega, Dawid Kubacki.

Po pierwszym niedzielnym treningu Piotra Żyłę sklasyfikowano na 9. miejscu  (126.5 m), 11. był Maciej Kot (125 m), a 15. Dawid Kubacki (121.5 m). W drugim treningu Żyła również wypadł lepiej od Kubackiego - był szósty (126 m), 11. miejsce zajął Kubacki (125.5 m), a 17. Kot (121 m). W ostatnim treningu miejsca się odwróciły - 8. był Kot (129 m), 13. był Kubacki (127 m), a 16. Żyła (126 m). Kamil Stoch oraz Jan Ziobro nie skakali na treningach.

Ostatecznie w dzisiejszych zawodach Polskę reprezentować będą drużynowo: Kamil Stoch, Jan Ziobro, Maciej Kot oraz Piotr Żyła. To ostatnie występy skoczków na Igrzyskach w Soczi. Konkurs drużynowy mężczyzn rozpocznie się na dużej skoczni o 18:15.

Pisaliśmy:
Stoch złoty, Żyła słabo

Żyła zamiast Kubackiego

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: