Żyła tuż za podium!

Najlepszy wynik Piotra Żyły w obecnym sezonie Pucharu Świata. Wiślanin zajął 4. miejsce w niedzielnych zmaganiach w Lake Placid. Udany występ ma za sobą także Aleksander Zniszczoł, który czwarty konkurs z rzędu ukończył w pierwszej „10”.

Piotr Żyła walczył o podium w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Lake Placid. 37-latek zamykał czołową „3” na półmetku rywalizacji, a ostatecznie uplasował się na 4. pozycji. Trwa seria Aleksandra Zniszczoła, który wpierw w Willingen dwukrotnie kończył zmagania w pierwszej „10” i wyczyn ten powtórzył za oceanem. Wiślanin wczoraj był szósty, a dziś uplasował się nieco niżej - na 9. miejscu - i nadal pozostaje najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej PŚ.

Niestety, jedynym reprezentantem Polski, który nie awansował do rundy finałowej był Paweł Wąsek. Ustronianin, po skoku na odległość 86 metrów, zajął ostatnie miejsce i już niespełna miesiąc czeka na powiększenie dorobku punktowego. - Nadzieja była, cel obrany, ale nie poszło. Coś generalnie się posypało. Próbuję różnych nowych rzeczy, ale na razie nic nie pomaga. Dużo błędów pojawia się przy odbiciu. Ciężko znaleźć radość przy aktualnych skokach, ale mam nadzieję, że kolejne treningi pomogą – przyznał Wąsek w rozmowie dla stacji Eurosport.