Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

1060 litrów krwi w ciągu 12 lat! Jubileuszowe medale dla „krwiodawców”.

Z okazji Jubileuszu 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce działający od 12 lat klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Skoczowie wręczył jubileuszowe medale swoim członkom oraz przyjaciołom klubu. Skoczowski klub działa od 2012 roku. W tym czasie udało się zorganizować 69 akcji krwiodawstwa i pozyskać ponad 1060 litrów bezcennego leku, jakim jest krew.

 

Wręczenie medali odbyło się 10 lutego w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie. - Wśród nagrodzonych, oprócz wszystkich członków skoczowskiego klubu HDK PCK znaleźli się także wieloletni przyjaciele i osoby wspierające działalność organizacji – w tym Mirosław Sitko, Burmistrz Miasta Skoczowa, Rajmund Dedio, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skoczowie czy ks. Alfred Borski, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie. Odznaczenia wręczył Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału PCK oraz Ireneusz Kolon, prezes skoczowskiego Klubu – informuje Ireneusz Kolon Prezes Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Skoczowie

Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz gadżety związane z działalnością PCK oraz Urzędu Miejskiego w Skoczowie. Podczas uroczystości, dwóch członków skoczowskiego klubu zostało odznaczonych specjalnymi medalami: Odznakę Honorową Polskiego Czerwonego Krzyża 4. stopnia otrzymał Rafał Karetta, a Odznakę Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi 1. stopnia - Krystian Szydłowski.

1060 litrów krwi

- W ciągu 12 lat działalności klubu zorganizowano 69 akcji krwiodawstwa na skoczowskim rynku i pozyskano aż 1060 litrów krwi. Krwiodawstwo to nie jedyny element działalności klubu, który regularnie organizuje także zbiórki żywności i pieniędzy na terenie powiatu. Dzięki zbiórkom, w ostatnich latach przygotowano 170 paczek żywnościowych, które zostały przekazane osobom potrzebującym z okolic Skoczowa w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Członkowie klubu aktywnie angażują się także w wydarzenia sportowe: w latach 2018-2023 brali udział w zabezpieczeniu trasy wyścigu Tour de Pologne na terenie miasta Bielska-Białej oraz powiatu – dodaje Ireneusz Kolon

W 2024 roku zaplanowano sześć akcji krwiodawstwa na rynku w Skoczowie, z czego pierwsza w tym roku odbyła się już 25 stycznia. Kolejne zaplanowane są na 28 marca, 23 maja, 25 lipca, 26 września oraz 28 listopada.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-11 21:30:08
Marx.: Rozumiem, że Mirosław Sitko, Rajmund Dedio, ks. Alfred Borski dostali "medale" nie za krew tylko z klucza "dla władzy"? To jak stara, tak obrzydliwa tradycja, żeby się od koryta jeszcze po każdy dyplom i do kamery wpychać z tego tylko tytułu. Tak, te medale niewątpliwie będą waszymi największymi życiowymi osiągnieciami. Brawo oni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: