Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Życzymy 200. lat!!!

W sobotę 5 maja w Cisownicy setne urodziny obchodziła Emilia Wolny. Z tej okazji do domu solenizantki przybyła delegacja z Urzędu gminy. W jej składzie znaleźli się m.in Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Bogusław Konecki, radna Cisownicy Aleksandra Chmiel, sołtys Cisownicy Karol Macura i kierownik USC Joanna Pilch.

Wszyscy życzyli  jubilatce kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu. W spotkaniu uczestniczyli również: Rozalia Herman, Emilia Gruszczyk, Helena Husar, Anna Szymańska i Jan Wolny - córki i syn solenizantki.- Do dnia dzisiejszego nasza mama jest dobrą, tolerancyjną osobą o bystrym umyśle. Jest dla nas wzorem do naśladowania– mówią córki i syn.

Emilia Wolny (z domu Nogawczyk) urodziła się w 1918 roku w Lesznej Górnej. W związku małżeńskim z Karolem Wolnym przeżyła 61 lat. Urodziła siedmioro dzieci: 5 córek i 2 synów, z czego dwoje niestety już zmarło. Dochowała się 9 wnucząt, 15 prawnucząt, 7 praprawnucząt. Pochowała 4 zięciów.

Wychowywanie dzieci i opiekę nad wnukami łączyła z ciężką pracą fizyczną w swoim gospodarstwie rolnym. Co warte podkreślenia, pracowała również fizycznie u okolicznych gospodarzy. Do 85 roku życia jeszcze własnoręcznie doiła krowę i zajmowała się pracą wokół swojego domu, który wraz z mężem wybudowała. Jeszcze w 2017 roku samodzielnie lub przy pomocy chodzika, czy opiekunów poruszała się w swoim domu.

(red/ goleszow.pl)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: