Zwycięstwo Kubackiego, Żyła w „10”!

Predazzo znowu szczęśliwe dla polskich skoczków, po tym jak Dawid Kubacki odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Na podium stanął również Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Piotr Żyła zmieścił się w "10".

Dawid Kubacki wręcz zdominował dzisiejszą rywalizację w Predazzo. Wicemistrz Polski miał niecałych 14 punktów przewagi nad drugim Stefanem Kraftem. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Przyzwoicie zaprezentował się także Żyła, który po udanym skoku w serii finałowej awansował do czołowej „10”.

Pozostali biało-czerwoni również punktowali. Maciej Kot, Jakub Wolny oraz Stefan Hula zakończyli zmagania pod koniec trzeciej „10”.

Na czele klasyfikacji generalnej wciąż plasuje się Ryoyu Kobayashi. Drugi jest Stoch, trzeci Żyła, a zaraz za pierwszą „3” lokuje się Kubacki. Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w następny weekend, w Zakopanem.