Zwycięstwa czwartoligowców, derby Ziemi Cieszyńskiej dla Puńcowa

Przebudzenie skoczowian, którzy w trzecim spotkaniu pod rząd zyskali punkty, dzięki czemu odbili się od dna w IV lidze. Oczy kibiców, w miniony weekend, były skierowane na Puńców, gdzie miały miejsce derby Ziemi Cieszyńskiej.

IV liga, 14. Kolejka

Miniony weekend był pierwszym w tym sezonie, kiedy ze zwycięstwa radowali się zarówno piłkarze Beskidu Skoczów, jak i Kuźni Ustroń. Podopieczni Jarosława Kupisa sprawili miłą niespodziankę swoim kibicom, pokonując wicelidera IV ligi – Unię Książenice (więcej o spotkaniu przeczytacie TUTAJ). Po trzy punkty sięgnęli również ustronianie. Kuźnia, jak dotąd, nie potrafiła wygrać w Wilczy, ale w sobotę seria została przerwana. Piłkarze Mateusza Żebrowskiego odnieśli pewne zwycięstwo (3:1), dzięki któremu przesunęli się na 8. miejsce.

Okręgówka, 15. kolejka

Trzy lata musieliśmy czekać na derby Ziemi Cieszyńskiej, pomiędzy Puńcowem a Cieszynem. W sobotnim starciu niespodzianki nie było i zgodnie z oczekiwaniami po komplet punktów sięgnęli gospodarze, którzy wygrali 3:0, a hat-trickiem popisał się Mateusz Wigezzi. Puńcowianie zanotowali świetną passę na zakończenie rundy jesiennej – wygrali 6 spotkań pod rząd, nie tracąc w nich ani jednej bramki (przyp. red. – defensywa Tempa nie inkasowała już od ponad 620 minut). Ważne zwycięstwo odnieśli podopieczni Krystiana Papatanasiu, którzy w hicie kolejki poradzili sobie z Wisłą. Dla Błyskawicy to cenna wygrana, gdyż nadal utrzymuje kontakt z czołowymi drużynami – do drugiego Tempa traci 2 pkt., a do lidera Łękawicy 4 oczka.

• Błyskawica Drogomyśl – WSS Wisła 2:0
  • Pruchna – Metal WG – Skałka Żabnica 3:1
  • Spójnia Zebrzydowice – Wisła Strumień 3:1
  • Orzeł Łękawica – Bory Pietrzykowice 8:0
  • Cukrownik Chybie – Goleszów 1:0
  • Koszarawa Żywiec – Podhalanka Milówka 5:0
  • Tempo Puńców – TS 1909 Piast Cieszyn 3:0 FOTOREPORTAŻ
  • Góral Żywiec – Soła Rajcza 2:3