Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sukces młodych istebnianek!

Znowu głośno o piłkarkach z Istebnej, ale tym razem o trampkarkach, które osiągnęły historyczny sukces – awans do Centralnej Ligi Trampkarek (U-15). Dzięki temu, podopieczne Marcina Pudalika będą na wiosnę reprezentować nasz region w rozgrywkach makroregionu.

- Nie byliśmy faworytami rozgrywek, nie mamy w drużynie ani jednej zawodniczki z kadry Śląska, nawet żadna nasza piłkarka nie była powołana na konsultacje, a pomimo tego to właśnie nasze piłkarki cieszą się z awansu – komentuje Marcin Pudalik, trener UKKS Istebna.

Młode istebnianki świetnie spisały się podczas rundy jesiennej, zajmując drugie miejsce w Śląskiej Lidze Trampkarek, ustępując jedynie Akademii Sportu KSB Lędziny. Podopieczne Marcina Pudalika zapewniły sobie awans do rozgrywek makroregionu, w których wystąpią na wiosnę. Czeka na nie rywalizacja nie tylko z zespołami z naszego województwa, ale również z dolnośląskiego, opolskiego oraz łódzkiego. Stawką rozgrywek będzie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

- Na pewno nie spoczniemy na laurach. Mamy troszkę czasu żeby się przygotować pod każdym względem sportowym, a przede wszystkim organizacyjnym, bo żeby grać na poziomie centralnym musimy spełnić szereg wymogów, ale jesteśmy dobrej myśli, że wszystko uda się zorganizować – dodaje szkoleniowiec istebnianek.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: