Zwycięski gol Chmielewskiego!

Wróciła Tipsport Extraliga, a wraz z nią hokeiści HC Ocelari Trinec. Mistrzowie Czech, po przerwie reprezentacyjnej, spisali się na medal przed własną publicznością, pokonując Mladą Boleslav, 3:0.

Jeszcze przed rozpoczęciem piątkowego meczu, działacze trzynieckiego klubu poinformowali o rozwiązaniu umowy z czołowym bramkarzem, Patrikiem Bartosakiem, o czym pisaliśmy tutaj. Dlatego też w dzisiejszym spotkaniu do bramki postawił się Petr Kvaca, który zachował czyste konto – zlikwidował blisko 30 strzałów.

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem, a wynik spotkania, w 24. minucie, otworzył Aron Chmielewski. Ondrej Kovarcik świetnie znalazł osamotnionego reprezentanta Polski przed bramką, a ten bez większych problemów zdobył czwartego gola w tym sezonie. Po jednej bramce dołożyli Stepan Novotny oraz Vladimir Dravecky (do pustej bramki) i Stalownicy zainkasowali komplet punktów.

Trzynieccy hokeiści, po dzisiejszym zwycięstwie, awansowali do czołowej „3” w Tipsport Extralidze. Podopieczni Vaclava Varadi kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę, w Hradcu Kralove. Początek meczu o godz. 14:30, a transmisja w CT Sport.