Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zwłaszcza po zmroku unikaj tych miejsc

W Cieszynie, tak jak w wielu innych miastach są miejsca, którymi lepiej po zmroku nie chodzić samemu. Jakie to miejsca ? O to zapytaliśmy Komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie.

W Cieszynie ciągle złą sławą szczyci się ulica Czarny Chodnik, jednak nie tylko tą okolicę lepiej omijać szerokim łukiem po zmroku. 

- Stałymi miejscami, szczególnie nadzorowanymi przez Straż Miejską w Cieszynie, są rejony objęte monitoringiem. Są to miejsca o dużym natężeniu ruchu, w których występuje znaczna ilość zdarzeń niepożądanych – informuje portal ox.pl Kazimierz Płusa Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.

Oprócz tych miejsc strażnicy miejscy nadzorują ze wzmożoną częstotliwością inne zakątki Cieszyna. Często uczęszczane i takie, gdzie potencjalnie może dochodzić do popełniania przestępstw, czy wykroczeń. 

- Takimi miejscami w zależności od pory roku i dnia są np. Wzgórze Zamkowe, parki, rejon dworców PKP i PKS, miejsca gromadzenia się młodzieży na osiedlach, rejon dojścia do lodowiska, czy kąpieliska, rejony dyskotek i lokali gastronomicznych – wyjaśnia Komendant SM w Cieszynie - Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że patrole Straży Miejskiej nie mogą znajdować się wszędzie (również w w/w miejscach) w tym samym czasie. Dlatego każdy, kto dba o swoje bezpieczeństwo powinien unikać, zwłaszcza po zmroku i będąc samemu, miejsc odludnych, rzadko uczęszczanych i w dodatku nieoświetlonych albo słabo oświetlonych. Niestety Czarny Chodnik jest takim miejscem i nie polecałbym po zmroku  samotnych spacerów tą ulicą.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: