Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zwiedzają powiat z aparatami w rękach

Ruszyło Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej KFK ZG PTTK w Ustroniu. W piątek, 6 czerwca do Domu Wczasowego ''Przodownik'' zjechało kilkudziesięciu miłośników fotografii krajoznawczej z całej Polski. Podczas oficjalnego, uroczystego otwarcia Forum przywitali ich członkowie Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego salwami z broni palnej.

Jak na zjazd fotografów przystało, od razu zostali obfotografowani przez kilkadziesiąt osób, podobnie jak osoby poproszone przez organizatorów o przyjście w strojach regionalnych… Z możliwości oddania strzału skorzystali też obecni na uroczystości burmistrzowie – Cieszyna Mieczysław Szczurek i Ustronia Ireneusz Szarzec również zostając dokładnie obfotografowani.

 Na uroczysty bankiet otwierający Forum zjechali przedstawiciele władz PTTK, m. in. Edward Kutyła z Zarządu Głównego PTTK, władze Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie – prezes Jacek Tyczkowski i honorowy prezes Ryszard Mazur, członkowie Zarządu Oddziału, Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej przy Zarządzie Głównym PTTK Jerzy Maciejewski. Nie zabrakło władz samorządowych burmistrzów Cieszyna Mieczysława Szczurka i Ustronia Ireneusza Szarca, który przekazał organizatorom maskotkę Ustroniaczka.

- Cieszę się, że to słoneczko dzisiaj razem z wami zagościło do Ustronia i mam nadzieję, że wasz pobyt tutaj będzie owocny, uda wam się zrealizować wszystko, co zaplanowaliście i mam nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia taka impreza w Ustroniu – mówił witając gości Ireneusz Szarzec. Pomoc klubowi w organizacji Forum doceniono wręczając samorządowcom oficjalne podziękowania. Organizatorzy podkreślali, że gdyby nie pomoc miast Ustronia, Cieszyna i Skoczowa oraz Starostwa Powiatowego nie udałoby się zorganizować tak wielkiej imprezy. Dziękowano także sponsorom takim jak główny sponsor Forum ustrońska firma Kubala czy Kolej Linowa Czantoria, która zapewniła uczestnikom bezpłatny wjazd na Stokłosicę, który z pewnością również zaowocuje mnóstwem ciekawych zdjęć.

 Uroczystość stała się także okazją do wręczenia dyplomów klubu i wyższych władz PTTK tym działaczom, którzy bardzo aktywnie pracują społecznie na rzecz klubu, a więc rozwoju fotografii krajoznawczej w naszym regionie.  - Wasze zdjęcia przyczynią się do promocji naszego terenu – zwrócił się do uczestników Forum prezes Oddziału PTTK Jacek Tyczkowski dziękując prezesowi Klubu Andrzejowi Kowolowi za zorganizowanie imprezy i życząc mu wytrwania jak najdłużej w zapale do działania.

Po kolacji przyjezdni udali się na nocleg w DW „Przodownik” by w sobotę (07.06.2014) z aparatami w ręku zwiedzać Ustroń i Skoczów. Społecznie zaopiekowali się nimi przewodnicy z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych „Cieszyn” przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie Jan Pollok, Henryk Więzik i Staszek Pawlik.

 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: