Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zwęglone zwłoki w bagażniku

W Hawierzowie strażacy wezwani do pożaru samochodu z wraku samochodu wyjęli zwęglone zwłoki. Na razie nie udało się ustalić nawet płci ofiary. Do zdarzenia doszło z soboty na niedzielę (13 czerwca 2010) o godzinie 3.30 w Hawierzowie. W tej chwili sprawę prowadzi czeska policja. Wszystko wskazuje na to, że było to morderstwo.

- o 3:30 zgłoszono pożar samochodu fiat marea w Hawierzowie. Strażacy po ugaszeniu pożaru, odkryli że w bagażniku pojazdu znajduje się zwęglone ludzkie ciało. W tej chwili nie wiemy nic więcej, nawet nie wiemy czy to mężczyzna czy kobieta, nie znamy nawet przyczyny śmierci – powiedział rzecznik prasowy czeskiej policji Miroslav Pilch.
Od niedzielnego poranka cały okoliczny teren ochrania policja. W miejscu gdzie doszło do tragedii pracują kryminolodzy. Ruch samochodowy i pieszy został wstrzymany, również autobusy komunikacji miejskiej zostały skierowane na objazdy. 
Policyjne śledztwo ma wyjaśnić szczegółowy przebieg nocnych wydarzeń. Według jednej z niepotwierdzonych wersji jaką opisuje czeski Denik nieznany mężczyzna ukrył zwłoki w bagażniku fiata marea. Samochód został zaparkowany za sklepem spożywczym a dla zatarcia śladów podpalony. Kiedy pojazd płonął doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i samochód zaczął samoistnie cofać z parkingu w kierunku drogi i zatrzymał się dopiero na słupie elektrycznym, gdzie doszczętnie spłonął. O tym, że pojazd płonął już przy sklepie, świadczy osmolona ściana marketu. 
Opis zdarzenia jaki publikuje Denik zgadza się z informacją jaką podała w godzinach dopołudniowych czeska policja – Wiemy już do kogo należy samochód. Ciągle jednak nie mamy potwierdzonej tożsamości ofiary. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest to, że nieznany zabójca chciał w ten sposób ukryć ślady przestępstwa. Płonący samochód po zwarciu instalacji elektrycznej przejechał jeszcze kilkanaście metrów i zatrzymał się na słupie elektrycznym – poinformował rzecznik prasowy Miroslav Pilch.

[PL]

miejsce zdarzenia:


Pokaż Zwłoki w bagażniku (13.06.2010) na większej mapie

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: