Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ZUS: wnioski nie na mail!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że wnioski składane elektronicznie, mogą być przekazywane wyłącznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez ZUS rozpatrywane!

Jak informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim - Bardzo prosimy tych klientów, którzy przesłali swoje wnioski na adres cot@zus.pl  lub inny adres mailowy o ponowne przekazanie ich we właściwy sposób. Jeśli ktoś chce je złożyć elektronicznie należy to zrobić za pośrednictwem naszej platformy PUE ZUS.

Wnioski rozpatrywane przez ZUS aktualnie można składać w formie elektronicznej – wyłącznie przez PUE ZUS, w formie papierowej – przekazany za pośrednictwem poczty oraz przekazany osobiście w placówce ZUS – do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem "Tarcza antykryzysowa” (bez kontaktu z pracownikiem ZUS).

Wszyscy, którzy dotychczas wysłali skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem, ich dokumenty nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez ZUS rozpatrywane.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca wszystkich klientów do założenia konta w PUE ZUS. – Mając już założone konto na Platformie Usług Elektronicznych, będziemy mogli szybko i bezpiecznie, nie wychodząc z domu, składać elektroniczne wnioski o wsparcie z ZUS w ramach m.in. przepisów tarczy antykryzysowej – mówi rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim i dodaje - Obecnie zarejestrowanych na PUE ZUS jest już 3,7 mln użytkowników.

Konto na PUE można zarejestrować poprzez stronę www.zus.pl oraz poprzez serwis bankowości elektronicznej.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: