Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jan Śliwka nie żyje

Wczoraj (7.04) zmarł goleszowski lekarz dr Jan Śliwka. Miał 70 lat.

- Trudno w słowach wyrazić smutek jaki towarzyszy mi podczas przekazywania Państwu tej informacji, a który z pewnością podziela wielu mieszkańców gminy Goleszów. Składam płynące prosto z serca kondolencje rodzinie śp. Jana Śliwki, a także pogrążonym w bólu przyjaciołom, znajomym i współpracownikom - napisała na Facebooku Sylwia Cieślar, wójtka gminy Goleszów.

Jan Śliwka w 1999 roku odebrał wyróżnienie "Srebrnej Cieszynianki", przyznawane najbardziej zasłużonym osobom naszego regionu.

W uzasadnieniu przyznania tej nagrody czytamy, że pracę lekarską w Goleszowie rozpoczął w 1975 roku. W trakcie swojej kariery zawodowej był też m.in. zastępcą ordynatora Oddziału Intensywnej Terapii cieszyńskiego szpitala.

Angażował się także społecznie - przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego Rady Gminy Goleszów (został do niej wybrany w 1990 i 1994 roku, kierował wtedy również Komisją Rewizyjną). Co więcej, od 1983 roku prowadził punkt apteczny leków i darów zagranicznych przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie. Był także współzałożycielem Towarzystwa Wędkarskiego "Ton".

Warto wspomnieć, że w 1979 roku Jan Śliwka otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a w 1985 roku - Srebrny Krzyż Zasługi. Są to odznaczenia państwowe nadawane osobom szczególnie zasłużonym w pracy zawodowej. 

KR/UG Goleszów

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-08 14:17:24
NieStela2: "Sylwia Cieślar, wójtka gminy Goleszów" to może od razu: Sylwia Cieślarka, wójtka gminy Goleszów...
2020-04-08 19:48:04
Santa_Claus: no dobra, to na przykład Joszko Broda ma być Joszko Brod?... Bród?... Brodaty?... najpierw myśl, potem pisz
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: