Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

GOPR pomoże w transporcie chorych

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR Beskidy) poinformowała wczoraj (07.04.2020), że zmianie ulegnie organizacja służby ratowników. Wszystko za sprawą przyjęcia nowych obowiązków, polegających na pomocy w transporcie chorych na COVID-19, mieszkających w trudno dostępnych miejscach.

- Zaistniała sytuacja w kraju spowodowała zmiany w organizacji służby górskiej ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi procedurami, na prośbę dyspozytora, pomagamy zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego w dotarciu i ewakuacji osób z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID-19, które wymagają interwencji medycznej, a mieszkają w trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego wciąż czuwamy nad bezpieczeństwem w górach – poinformowali ratownicy z GOPR Beskidy.

Aktualnie w rejonach górskich panuje względny spokój – wszystko za sprawa braku turystów i zaleceń, dotyczących pozostania w domach. Wciąż jednak pojawiają się osoby nieodpowiedzialne, w związku z czym ratownicy pozostają w gotowości. Aktualnie obowiązków im przybędzie, gdyż pomogą w transporcie chorych na COVID-19, którzy wymagają pomocy medycznej. Ratownicy GOPR pokazali się w specjalnych strojach ochronnych, które mają zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem w trakcie niesienia pomocy.

W rejonie Śląska Cieszyńskiego pomoc ratowników GOPR może okazać się cenna. W samym roku 2019 strażacy informowali, że kilkakrotnie byli proszeni o pomoc w transporcie osób chorych, które mieszkały w miejscach, gdzie karetka nie mogła dojechać. Tym razem wsparcia mają udzielić ratownicy GOPR, którzy dysponują sprzętem przystosowanym do poruszania się po wymagającym terenie. W rejonie gmin Wisła i Istebna wsparcie to może okazać się nieocenione, również w innych częściach naszego regionu, zdarzają się miejsca z utrudnionym dojazdem.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: