ZUS ostrzega przyszłych emerytów

ZUS ostrzega przyszłych emerytów przed fałszywymi ''doradcami''.

Z dniem 1 października 2017r., w związku z wejściem w życie przepisów ustawy obniżającej wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, rzesza naszych rodaków zamierza skorzystać z uprawnień emerytalnych i zakończyć swoją aktywność zawodową. - Każda z tych osób chciałaby, by przyznane jej świadczenie emerytalne było jak najwyższe. Przypominamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 3 lipca br. oferuje swoim klientom bezpłatną pomoc doradców emerytalnych, którzy m.in. korzystając z kalkulatora emerytalnego mogą obliczyć prognozowaną wysokość przyszłej emerytury – informuje Aldona Węgrzynowicz, regionalny rzecznik ZUS województwa śląskiego.

Jak ostrzega Wegrzynowicz, do urzędników ZUSu zaczęły docierać niepokojące sygnały, iż do przyszłych emerytów zgłaszają się także osoby, które odpłatnie oferują im jakoby korzystniejsze obliczenie wysokości emerytury, aniżeli czynią to doradcy emerytalni ZUS. - W związku z tym, przestrzegamy przed korzystaniem z usług fałszywych doradców, których jedynym celem jest narażenie na straty finansowe przyszłych emerytów. Osoby takie nie dysponują ani odpowiednią wiedzą, ani precyzyjnymi narzędziami, które pozwalają im spełnić swoje obietnice – podaje rzeczniczka ZUSu.

Przy tej okazji warto także Państwu przypomnieć, w jakich okolicznościach może złożyć nam wizytę w domu pracownik ZUS. Wizyta pracownika ZUS w domach klientów możliwa jest tylko wówczas gdy:
• Przeprowadza się kontrolę wykorzystania zwolnień lekarskich – jeżeli nie jesteśmy chorzy, nie mamy więc co spodziewać się takiej wizyty.
• Przeprowadza się kontrolę płatnika składek, jeśli siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę płatnika składek, inspektorzy umawiają się z wyprzedzeniem.

Poza wymienionymi wyżej przypadkami nie ma więc możliwości, by pracownicy ZUS odwiedzali klientów w domach.

Jak dodaje Węgrzynowicz, pracownicy ZUS nie składają też telefonicznych, ani osobistych propozycji płatnego wypełnienia jakichkolwiek wniosków (np. o ponowne przeliczenie emerytury). Pomoc w nieodpłatnym wypełnianiu wniosków do Zakładu zawsze oferują natomiast pracownicy ZUS we wszystkich placówkach ZUS na terenie całego kraju.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-23 13:25:30
Przepierón: Niedość że ZUS wszystkich okrado to jeszcze jacyś doradcy.<br /><br />PS<br />Ja ostrzegam przed wszystkimi doradcami a zwłaszcza z ZUS.
2017-09-23 14:20:33
krokusik: Czy mężczyźni w wieku 60 lat mogą zmienić płeć i pójść na emeryturę jak kobiety? Pytanie potraktujcie na luzie ;)<br />
2017-09-23 16:34:09
koszor: Na największe straty finansowe jestem narażony ze strony ZUS. Nie podpisywałem żadnej z ZUS żadnej umowy, a ten moloch określa moją emeryturę i inne świadczenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją