Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zofii Kossak portret niedokończony...

Bohaterska ''Weronika'', nieustraszona ''Ciotka'', osoba życzliwa, pełna wdzięku i uśmiechu, o żywych, rozświetlonych oczach, wspaniała kobieta o miłym sposobie bycia, przyciągająca ludzi młodych dzięki swej promieniującej naturze, prostocie, niezachwianej wierze i pogodzie ducha - tak o Zofii Kossak pisze Joanna Jurgała-Jureczka

Autorka biografii Zofii Kossak przedstawia wielką pisarkę obiektywnie, nie ocenia, nie wyciąga wniosków, ukazuje oblicze wielkiej literatki, ciotki z sąsiedztwa i uczuciowej a zarazem silnej kobiety. Z tej opowieści wyłania się niedokończony obraz Zofii Kossak. – To rola Czytelnika aby ten obraz dokończyć – mówi Joanna Jurgała-Jureczka. Autorka gościła już w Polskim Radiu, gdzie opowiadała o swojej przygodzie z Zofią Kossak. Teraz o literatce opowie w Skoczowie.

W ARTadresie odbędzie się spotkanie „Zofii Kossak portret niedokończony” połączone z promocją książki Joanny Jurgały-Jureczki pt.: „Zofia Kossak. Opowieść biograficzna”.  Spotkanie odbędzie się 7 marca, godz. 17.00.

Joanna Jurgała-Jureczka jest z wykształcenia historykiem literatury. Ponadto jest autorka książek i opracowań dotyczących przede wszystkim okresu XX-lecia międzywojennego i czasów PRL-u.  W kręgu jej zainteresowań znajdują się Zofia Kossak, Gustaw Morcinek i inni literaci związani ze Śląskiem Cieszyńskim. Pracowała jako nauczycielka, dziennikarka i kierownik Muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich.

DK
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: