Karolina Kidoń z Cieszynianką
Wczoraj odbyła się Sesja Rady Miejskiej Ustronia, podczas której radni zagłosowali (13 głosów „za”, 1 „nie oddany”) za przyznaniem tegorocznego Lauru Srebrnej Cieszynianki Karolinie Kidoń. Jej kandydaturę „za wieloletnią działalność w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury na rzecz Miasta Ustroń i Powiatu Cieszyńskiego” zgłosiło Muzeum Ustrońskie.
Karolina Kidoń
- Karolina Kidoń swoją wokalną edukację odbywała pod okiem Władysława Wilczaka, Patrycji Goli oraz wykładowców Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Śląskiego. Zdała egzamin do klasy wokalnej departamentu jazzu Jackson Stałe University (USA).
Promowała wizerunek swój oraz naszego regionu — miasta Cieszyna w programie „Bitwa na głos/'. Występowała również u boku Patryka Kumóra na Sopot Top Trendy, z Halina Młynkovą w serii koncertów „Lato z Radiem Zet” i „Szabacie Czarownic” natomiast z Małgorzatą Ostrowską zaśpiewała w programie „Droga do gwiazd", którego była finalistka.
Współpracowała z Irkiem Dudkiem, Jarosławem Śmietaną, Karen Edwards, Zbigniewem Wodeckim, Andrzejem Lampertem, Grzegorzem Kapotką i Gangiem Olsena.
Przez 10 lat śpiewała w zespole Puste Biuro, który został okrzyknięty „nadzieją polskiego Bluesa", a sama trafiła na czołowe miejsce w rankingu m.in. magazynu „Twój Blues”. Zespół grał koncerty m.in. na Przystanku Woodstok, Rawa Blues Festiwal i Kuźni Talentów WP.
W ustrońskim klubie Angels organizowała koncerty na których publiczność miała okazję usłyszeć takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Kuba Badach, Marka Napiórkowskiego, Doroty Miśkiewicz i wielu innych. Prowadząc swoją inicjatywę muzyczną Sing It Out miała na celu promowanie swoich uczniów publicznie. Jej podopieczni pojawiali się w programach telewizyjnych takich jak The Voice Kids, X Factor i The Voice of Poland. Brali udział w Grand Prix Powiatowej Ligii Talentów Cieszyn, Grand Prix „Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego” Zabrze 2017 oraz w „Wygraj Sukces” 2018.
Młodzież udziela się podczas akcji charytatywnych, Jarmarku Bożonarodzeniowego otwarcia sezonu uzdrowiskowego i wystaw w ustrońskich muzeach. Od 10 lat prowadzi z sukcesem SINGITOUT, przez który wychowała wiele dzieci i osób dorosłych zaszczepiając w nich miłość do muzyki i śpiewu. Karolina Kidoń udziela się także charytatywnie wspierając swoim śpiewem liczne akcje na rzecz poszkodowanych i osób wymagających pomocy – czytamy w uzasadnieniu.
Laur Srebrnej Cieszynianki
Przypomnijmy, Samorządy (gminy) są uprawnione do corocznego przyznawania wyróżnień – Laurów Srebrnej Cieszynianki - osobom, które zasłużyły się dla społeczności w której działają, w szczególności wniosły nowe, pozytywne wartości lub były na tyle nowatorskie i innowacyjne, że ich działanie może zostać powszechnie uznane za godne naśladowania.
Laur Srebrnej Cieszynianki jest przyznawany osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu.
Tradycyjnie laur wręczany jest podczas uroczystej gali 11 listopada w cieszyńskim teatrze.
O innych tegorocznych laureatach Lauru Srebrnej Cieszynianki pisaliśmy:
- Brenna: Marian Dudys z laurem
- Chybie: Wojciech Kiełkowski laureatem
- Cieszyn: Laur dla Lucyny Bałandziuk
- Dębowiec: Włodzimierz Świątek z laurem
- Goleszów: Zbigniew Wacławik z laurem
- Hażlach: Katarzyna Czendlik z Laurem
- Istebna: Cieszynianka z Istebnej trafi do Heleny Bojko
- Skoczów: Cieszynianka powędruje do Jadwigi Kozok
- Strumień: Laur dla Stanisława Pietrzyka
- Wisła: Ewa Lazar z laurem
- Zebrzydowice: Cieszynianka dla Józefa Mielniczyna
NG
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.