Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz prawdziwą sikawkę!

Chcę zostać strażakiem - takie plany snuje niejeden przedszkolak. O tym jak wygląda praca strażaków będą się mogli przekonać ci, którzy w sobotę 22 września wybiorą się na stadion Klubu Sportowego Beskid Skoczów. Tam rozegrany zostanie powiatowy finał zmagań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Dla tych, którzy marzą o pracy w straży i tych którzy po prostu są ciekawi jak wygląda sprzęt strażacki przygotowano pokazy.

Strażak musi być zwinny, musi doskonale znać sprzęt strażacki. Dlatego też zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych dbają o to, aby już najmłodsi druhowie znali się na rzeczy.   –  Do Skoczowa przyjedzie 13 drużyn, które wyłonione zostały w gminnych konkursach. Z zadaniami zmierzy się 6 drużyn dziewcząt i 7 chłopięcych zespołów młodzieżowych – mówi Roman Kohut, wiceprezes Zarządu Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Cieszynie. 

Na młodych, strażackich druhów czeka sztafeta i test bojowy. Tu będzie ważny spryt, szybkość i współpraca zespołów. – Sprawdzać będziemy umiejętności młodych strażaków – dodaje Roman Kohut. Dlatego też do Skoczowa druhowie OSP zapraszają kibiców, którzy będą dopingować i przyglądać się zawodom. 

Chętni będą mogli podziwiać też sprzęt strażacki, będzie można zobaczyć ponton, czy sprawdzić swoją umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Początek zawodów na stadionie KS Beskid o godz. 9.00 w sobotę 22 września.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: