Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz jak zmieniał się PC - wyjątkowa wystawa w Ogrodzonej

W ubiegłym tygodniu obchodzono dwudziestą rocznicę pierwszego połączenia Polski z siecią internet - choć on sam w świecie skończył już czterdzieści lat. Tymczasem w tym roku mija kolejna rocznica związana z komputerami.
 
30 lat temu - 12 sierpnia 1981 r. IBM wprowadził na rynek pierwszy komputer dla użytkowników indywidualnych. Od jego nazwy „IBM Personal Computer 5150”  wzięła się nazwa (PC) całej kategorii późniejszych komputerów produkowanych już nie tylko przez IBM.  
Jak wyglądały pierwsze komputery, jak się zmieniały – to będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w Ogrodzonej. Od czwartku do niedzieli w Środowiskowym Ośrodku Kultury zaprezentowane będą stare konstrukcje „maszyn matematycznych”
Zbieram je od pięciu lat – mówi Bolesław Ciemała organizator wystawy i kolekcjoner starych komputerów. Mam w swej kolekcji już około trzydziestu eksponatów.
 
 
 
Oprócz starych PC-tów, nie zabraknie również takich komputerów jak Atari, ZX-Spectrum czy Amiga. Do tego wszystkiego stare napędy – magnetofony i akcesoria. Na wystawie nie zabraknie również polskich projektów.
 
 
 
Wystawa będzie czynna w czwartek i piątek od 17-21. W sobotę i niedzielę od 14 do 18. Szczegóły na stronie www.retrokomputery.pl
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: