Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zobacz Chrystusa frasobliwego!

Wystawę Pawła Jałowiczora, znanego rzeźbiarza z Jaworzynki można od dziś podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.


Tematem jego rzeźb są religijne postacie. Znany na całą Polskę, ale i Europę rzeźbiarz z Jaworzynki już dziś 16 marca 2012r. o godz. 16.00 otworzy wystawę swoich prac. – Paweł Jałowiczor to twórca ludowy, ale zajmuje się też profesjonalnym rzeźbiarstwem. Jego dzieła rozsyłane  są po całej Europie – mówi Aneta Legierska, kierownik referatu promocji Gminy Istebna.


Jedną z najsłynniejszych rzeźb autora jest Chrystus frasobliwy. – To jego najsłynniejsze dzieło, ale nie brakuje też rzeźb osadzonych w ludowości – dodaje Aneta Legierska. Paweł Jałowiczor jest też autorem  słynnej szopki bożonarodzeniowej w Katowicach-Panewnikach. – Każda jego praca to oddanie serca, do każdej przywiązuje wielką wagę – dodaje Aneta Legierska. W pracach Pawła Jałowiczora widać nie tylko serce, ale i prefekcję wykonania. Tu nie ma dłutowania z przypadku. Wszystko, nawet najdrobniejszy szczegół jest dopracowany do perfekcji.


Wystawę będzie można podziwiać w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: