Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znowu nietrzeźwi kierowcy

Tylko w ciągu ubiegłego weekendu bielscy policjanci zatrzymali 9 kierujących, którzy kierowali będąc w stanie nietrzeźwości. W trzech przypadkach zatrzymania przyczynili się świadkowie, którzy zareagowali, widząc, że inny kierujący jest nietrzeźwy.

W sobotni  (09.07) wieczór policjanci z komisariatu w Jasienicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. - Jeden z klientów sklepu w Jaworzu zauważył, że mężczyzna który miał problem z utrzymaniem równowagi podjechał pod jeden ze sklepów samochodem. Świadome dbanie o Nasze wspólne bezpieczeństwo spowodowało niezwłoczną reakcję i powiadomienie Policji. Mężczyznę na ulicy Bielskiej w Jaworzu zatrzymali skierowani pilnie na miejsce policjanci z Jasienicy. Jak się okazało kierujący oplem 54-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu – poinformowało Bielska policja.

Pozostała ósemka nietrzeźwych „wpadła” w Bielsku – Białej.  Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed sądem za popełnione przewinienia.

Przypomnijmy! kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: