Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znowu będzie trzeba sprzątać

Jedni śmiecą, inni po nich sprzątają. Tak jest co roku, a tym, którzy ruszają na szlaki zbierać pozostawione przez innych odpadki, a jest to głównie młodzież szkolna zorganizowana przez działaczy Komisji Ochrony Przyrody przy PTTK, pracy, niestety, nie ubywa.

Wiedząc o tym, społeczni działacze już przygotowują się do wiosennych akcji. Zaplanowali, iż 28 marca zorganizują Wiosenne Sprzątanie Rezerwatów Przyrody na terenie miasta Cieszyna, 25 kwietnia przy wsparciu Wójta tamtejszej Gminy sprzątać będą szlaki w Brennej, natomiast 6 maja ruszą na stoki Czantorii w Ustroniu.

- Taka akacja nie może polegać na tym, by młodzież posprzątała i rozeszła się do domów. To ma być dla nich przyjemne z pożytecznym. Dla tego dbamy o to, by biorącą udział w akcji młodzież zawsze czymś poczęstować, choćby kiełbaską lub pączkiem, zależy, na co uda nam się zdobyć sponsorów. Poza tym chcemy, by młodzi ludzie z akcji wrócili także bogatsi o wiedze przyrodniczą. Dla tego przy współpracy z Nadleśnictwem Ustroń organizujemy zawsze na koniec akcji wspólne spotkanie i konkurs przyrodniczy z nagrodami – mówi Jan Machała, przewodniczący Komisji Ochrony przyrody przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie dodając, że przy takich okazjach promuje także wśród młodzieży zdobywanie odznaki „Turysta Przyrodnik  PTTK”.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: