Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamarski - tam nie ma nudy

Wiele się działo przez minione dwa tygodnie w Zamarskach. W tutejszej świetlicy codziennie organizowano ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia sportowe, wyjazdy na basen a przede wszystkim wiele zabawy. Dzieciaki z Zamarsk nie nudziły się przez ferie. W świetlicy ośrodka kultury codziennie uczestniczyły w wielu zajęciach.
 
Wziąłem tydzień urlopu, żeby z dzieciakami spędzić aktywnie czas. Cieszymy się, że udało się zrobić bardzo dużo. – śmieje się sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada. Był zajęcia street artu, zumby, fotografii, aerobiku, warsztaty gitarowe. Jak podkreśla Zawada, wycieczki na które wyjeżdżały dzieci były możliwe dzięki ich przedsiębiorczości. W zimie podczas kiermaszu sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby. Zarobione pieniądze przeznaczyli na wycieczki w ferie. - mówi sołtys.
W zajęciach pomagali też rodzice i mieszkańcy sołectwa. Ktoś podarował stół do tenisa stołowego, inni opiekowali się dzieciakami i zawieźli ich na basen a miejscowy sklep fundował słodkości.
 
Codziennie odwiedzała nas grupa około 25 dzieci – dodaje Elżbieta Stuchlik instruktor GOK.
 
 
Nie było mowy o nudzie, codziennie była duża porcja atrakcji. Jak przyznają dzieciaki, szkoda, że już muszą wracać do szkoły, ale na pewno do świetlicy będą przychodziły cały rok.
 
 
Dzięki pracy dzieci i wsparciu rady Sołeckiej udało się odświeżyć świetlicę. Teraz mogą czuć się jak w domu, bo wielu z nich ma tutaj swoje... kapcie. W Zamarskach dzieciaki już szykują się do otwarcia parku, ma to nastąpić 1 czerwca.
 
Jan Bacza
 
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: