Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znów zatrzymani Ukraińcy

Funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali aż 12 obywateli Ukrainy, którzy wykorzystywali posiadane wizy niezgodnie z ich przeznaczeniem.

 Do zatrzymania cudzoziemców doszło w trakcie prowadzenia działań służbowych w Gliwicach, Mysłowicach (A4), Cieszynie, Świętoszówce i Krakowie.

- Zatrzymani Ukraińcy posiadali wizy z prawem do pracy w Polsce, lecz wykorzystywali je niezgodnie z przepisami. Sześciu z nich podjęło pracę u innego pracodawcy, niż ten którego dane wpisane były do oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi lub pracy nie podjęli wcale. Dwóch kolejnych, zaraz po wjeździe do Polski, udało się na terytorium Czech, gdzie czekała na nich praca. – informuje chor. sztab. SG Maciej Nowak, rzecznik Prasowy Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu
 W przypadku pozostałych cudzoziemców, posiadane dokumenty pobytowe wykorzystywane były między innymi w celach turystycznych -  wyjazdy do Czech i Włoch.

Ukraińcy za naruszenie przepisów ustawy o cudzoziemcach otrzymali decyzje administracyjne, które zobligowały ich do opuszczenia terytorium RP, a także czasowy zakaz wjazdu do Polski.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: