Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znów wypadek z udziałem motocyklisty

Dziś (28.06.2024) na ul. Bielskiej w Cieszynie doszło do zdarzenia z udziałem motocyklisty.

To już kolejny wypadek z udziałem motocyklisty w ostatnim czasie – o wypadkach śmiertelnych motocyklistów pisaliśmy  w czerwcu dwukrotnie: Zmarł motocyklista. Koszmarny wypadek w Kiczycach  i 19-latek zginął na miejscu 

Tym razem do wypadku- na szczęście - nieśmiertelnego z udziałem motocyklisty doszło w Cieszynie:

- Około godz.13.05 w Cieszynie na ulicy Bielskiej kierujący samochodem BMW nieprawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo i doprowadził do zdarzenia z udziałem kierującego motocyklem, który poruszał się w kierunku centrum. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia 26-letni motocyklista oraz pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Czynności wstępnie prowadzone są pod kątem wypadku drogowego – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Już 12 osób straciło życie

Policjanci informują, że od początku roku na drogach województwa śląskiego doszło do 94 wypadków z udziałem motocykli, w których 12 osób straciło życie (w tym 2 pasażerów), a 93 osoby zostały ranne (w tym 82 motocyklistów). Odnotowano również 294 kolizji z udziałem tej grupy użytkowników dróg.

- W trosce o życie i zdrowie apelujemy do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę! – apelują funkcjonariusze.

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-29 11:30:54
M53: Dlaczego nie napiszecie w tytule, że to kierowca samochodu spowodował wypadek. Tytuł sugeruje nieodpowiedzialną jazdę motocyklistów, którzy powodują wypadki, a tymczasem większość wypadków z udziałem motocyklistów zawiniona jest przez kierowców samochodów ( najczęstsze są wymuszenia).
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: