Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znów wiało, znów łamały się drzewa

Luty 2020 roku nie rozpieszcza nas pogodą. W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 lutego 2020) nad Śląskiem Cieszyńskim po raz kolejny przetoczyły się nawałnice. Na szczęście ich skutki są zdecydowanie łagodniejsze niż w poprzednich tygodniach, strażacy odnotowali jednak kilkadziesiąt interwencji związanych z silnym wiatrem.

Od niedzielnego popołudnia do poniedziałku (g. 13:00) strażacy odnotowali 48 zdarzeń, związanych z usuwaniem skutków wiatru. Większość zdarzeń to drzewa powalone na linie telekomunikacyjne i średniego napięcia, drogi i chodniki. W Istebnej i Ustroniu ratownicy interweniowali w związku z drzewami, chylącymi się na domy.

- Interwencje związane z wiatrem zgłaszano głównie w Wiśle, Ustroniu, Istebnej, Drogomyślu, Zebrzydowicach, Chybiu, Pruchnej, Strumieniu, Koniakowie i Cisownicy. Większość zgłoszeń to powalone drzewa, w zdarzeniach nikt nie ucierpiał – podsumował st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W nocy dużym problemem było poruszanie się po drogach w powiecie. Zablokowana była m.in. droga prowadząca z Wisły do Istebnej, w wielu innych miejscach powalone drzewa również tamowały ruch. Aktualnie (24.02 g. 15:00) na drogach w regionie nie występują utrudnienia.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-24 18:31:26
KaLa80: Zniszczone pomniki na cmentarzu komunalnym w Cieszynie.
2020-02-24 18:32:53
KaLa80: Zniszczone pomniki na cmentarzu komunalnym w Cieszynie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: